Koncert Sylwestrowy - Szlagiery nie tylko z Wiednia Oliwski Ratusz Kultury Gdańsk Sprawdź!
stat

Koncert Sylwestrowy - Szlagiery nie tylko z Wiednia Opinie (2)

Impreza sylwestrowa

W ten wyjątkowy dzień - ostatni dzień w roku, zapraszamy na Koncert Sylwestrowy "Szlagiery nie tylko z Wiednia".

gru 31-3.01

czwartek - niedziela, g. 20.00

Gdańsk,
Wystąpią:
Karolina Sołomin - sopran
Witalij Wydra - tenor
Dominik Mazan - baryton
Aleksandra Bieg-Piaseczna - fortepian
Barbara Żurowska-Sutt - prowadzenie koncertu

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Podczas koncertu, wspólnie z publicznością, z szampanem w ręku, pożegnamy Stary Rok. Program koncertu będzie zatem szczególny i magiczny. Barbara Żurowska-Sutt wraz z artystami wybrała najznakomitsze utwory - będzie opera, operetka, musical, piosenki neapolitańskie, a także niezapomniane piosenki z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia. Tego wieczoru przeniesiemy się na chwilę w świat automobilów, teatrzyków rewiowych, muzyki, która zachowała żywotność i świeżość. Interesujące interpretacje, a także stylowy ubiór w pełni zaspokoją naszą tęsknotę za pięknem dawnych lat. Na koncercie nie zabraknie szlagierów muzyki filmowej, musicalowej, standardów jazzowych i wirtuozowskich popisów. Zatem na deser karnawałowych przebojów zagrają: Kazimierz Milewski - klarnet, saksofon i Robert Jakubiec - trąbka. Artyści współpracują z najlepszymi zespołami jazzowymi i często koncertują na liczących się estradach.

Artyści:
Karolina Sołomin - wybitnie uzdolniona sopranistka, współpracuje z Operą Bałtycką, Teatrem Wielkim Opery Narodowej w Warszawie, koncertuje nie tylko w Polsce.

Witalij Wydra - tenor, laureat Pierwszego Europejskiego Konkursu tenorów im. Jana Kiepury, artysta Opery Bałtyckiej.

Dominik Mazan - obdarzony pięknym głosem, a także wielkim talentem aktorskim, student Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma w swoim życiorysie sporo osiągnięć, m.in. udział w wodewilu Stanisława Moniuszki "Nocleg w Apeninach" w Warszawskiej Operze Kameralnej czy udział w operze dla dzieci Piotra Staniszewskiego w Filharmonii Bałtyckiej. Regularnie występuje jako aktor w Konsulacie Kultury w Gdyni w "Ożenku" N. Gogola.

Aleksandra Bieg-Piaseczna - fortepian, pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku. Doskonale odnajduje się w muzyce klasycznej i rozrywkowej. Laureatka wielu prestiżowych nagród.

Czytaj także