stat

Koncert Tablao Flamenco (Polska, Hiszpania)

Zapraszamy na niezwykły KONCERT FLAMENCO w Gdańsku! Wystąpi czwórka wspaniałych artystów: Eliza Miścior La Mora (taniec) Luiza Romanowska (taniec), Jesus Fajardo (śpiew), Andrzej Lewocki (gitara)

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


TABLAO FLAMENCO to tradycyjny pokaz muzyki i tańca flamenco na wzór andaluzyjskich tablaos flamenco. W Hiszpanii koncerty takie organizowane są w małych przestrzeniach tak aby można było zasmakować tej sztuki z bliska, na wyciągnięcie ręki, poczuć drżenie podłogi, dźwięki gitary i śpiewu. W tym duchu powstało Tablao w Gdańsku, gdzie w kameralnym miejscu może podziwiać flamenco i poczuć się jak w Hiszpanii. Nie spodziewajcie się więc sali teatralnej z równymi rządkami, a miejsca, gdzie możecie poczuć się jak w domu, przynieść sobie coś do jedzenia i picia, chłonąć muzykę i taniec wszystkimi zmysłami.

Eliza Miścior La Morá - (Polska, 1987) - tancerka, choreograf i instruktorka tańca flamenco.
Stypendystka i absolwentka renomowanej szkoły Fundación Cristina Heeren de Arte Flamenco w Sewilli, gdzie w latach 2011-2014 szkoliła się pod kierunkiem takich mistrzów tańca jak Milagros Menjíbar, Javier Barón, czy Luisa Palicio. Swoje umiejętności doskonaliła także pod okiem wybitnych tancerzy m. in. Úrsuli López, Rubena Olmo, Rafela i Adeli Campallo, Any Morales, Andresa Peñi i Leonor Leal. Poza flamenco poszerzała swój warsztat taneczny, trenując clásico español i escuela bolera u Tamary López (Flamencodanza Estudio) i Mariano Bernala (Centro Andaluz de Danza).
Zrealizowała szereg projektów artystycznych, a wśród nich liczne występy, warsztaty oraz trasy koncertowe w Polsce, Hiszpanii, Armenii i Szwecji. W 2013 roku jej zdjęcie stało się wizytówką wystawy fotografii autorstwa Javiera Caró zatytułowanej Habitantes del Flamenco prezentującej tancerki flamenco z krajów całego świata. W sezonie 2014-2015 występowała w cyklu koncertów Miércoles a compás w Monasterio de La Cartuja organizowanym przez Centrum Sztuki Współczesnej w Sewilli. Wraz z artystami z Hiszpanii, Syrii, Finlandii, Japonii i Polski współtworzyła spektakle taneczne "El Armario" (premiera: 2013, Norrköping), Sovitus. La Reconciliación (premiera: 2014, Sewilla) oraz Tablao Chopin (premiera: 2015, Sewilla).
W 2015 roku w duecie z tancerzem Diaa Eddin Homsy wzięła udział w festiwalu Lets Sing and Dance for Peace, występując na deskach Opery Narodowej w Erywaniu (Armenia). Jako solistka Teatru Tańca FlamencoArte wystąpiła w finale 5. edycji Tańca z Gwiazdami. Zatańczyła w widowisku Opery Wrocławskiej Hiszpańska Noc z Carmen w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego i Ignacio Garcíi (choreogr. Manuel Segovia - Cia. Ibérica de Danza) w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Ponadto ma na swoim koncie m.in. cykliczne występy w warszawskim Tablao Flamenco, udział w projekcie z cyklu Speaking Concerts Bolero z Orkiestrą Collegium F pod batutą Marcina Sompolińskiego w Auli UAM w Poznaniu, recital w Studio Koncertowo-Nagraniowym im. Czesława Niemena Polskiego Radia Koszalin, koncert wieńczący Festiwal Kultury Hiszpańskiej "Zbliżenia/Los Encuentros" 2017 w Gdańsku. Artystka zawodowo związała się również z sewilskimi tabalos, m.in. La Caja Negra, La Garufa, Casa Ensamblá, Flamenquería/Orillas de Triana oraz Peña Niño de la Alfalfa (obecnie Laberinto Art Lab).
W 2019 roku, wraz z Compaña Diaa Homsy wystąpiła w półfinale programu Arabs Got Talent w Bejrucie, Liban. Jest współzałożycielką szkoły tańca Flamenco A Compás w Sewilli, gdzie prowadzi regularne zajęcia oraz intensywne warsztaty.
Jest sekretarzem Stowarzyszenia na rzecz polsko-hiszpańskiego dialogu międzykulturowego "Tu Kultura".
Poza flamenco pasjonuje się linorytem i malarstwem. Od 2017 jest członkinią Związku Plastyków Artystów Rzeczypospolitej Polskiej.
Jej ostatni autorski projekt "Jardines del Alma" łączy wystawę linorytów jej autorstwa z wariacjami tanecznymi do muzyki na żywo.

Luiza Romanowska - Z tańcem flamenco związana od 2009 r. Stypendystka szkoły flamenco Escuela Carmen de las Cuevas w Grenadzie z 2020 roku. Podczas realizacji stypendium wystąpiła m.in. w Tablao La Alborea w Grenadzie. Szkoliła się także w  innych hiszpańskich szkołach tańca m.in. w Sewilli: Estudio de baile Alicia Marquez, Escuela Flamenco Manuel Betanzos, Ados Escuela De Flamenco Angel Atienza, a także w Grenadzie: Escuela Flamenco de Manolete, Carmen de las Cuevas. Jej mistrzami są Manuel Betanzos, Adela Campallo, Andres Peńa, Mercedes Ruiz, La Choni, Irene la Serranilla, Javier Martos, La Lupi. Prowadzi własną Szkołę Tańca Flamenco Anda Lu w Gdańsku, wokół której skupia się duża społeczność trójmiejskiego flamenco. Organizuje lekcje, warsztaty z artystami z Polski oraz Hiszpanii, a także koncerty flamenco. Pasją do flamenco zaraziła już dziesiątki osób. Od 2014 r. współpracuje z Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego Alternator, gdzie prowadzi studencki Zespół Tańca Flamenco LOS MARISCOS. Od 2015 r. współpracuje z Gdańskim Archipelagiem Kultury (Stacja Orunia), organizując lekcje tańca flamenco, warsztaty, pokazy i koncerty. Organizatorka Tablao Flamenco w Trójmieście cyklicznych koncertów, fiest oraz wieczorów muzycznych w Gdańsku, na które zaprasza artystów flamenco z Polski. Hiszpanii i innych krajów europejskich.

Jesus Fajardo - śpiewak flamenco z Grenady, pochodzący z rodziny o silnych tradycjach artystycznych. Akompaniował licznym artystom zarówno w rodzinnej Grenadzie, jak i w słynnych madryckich tablao (np. Casa Patas, Corral de la Morería). Jesús nie tylko akompaniuje tancerzom, lecz także rozwija karierę solową, której zwieńczeniem było wydanie płyty Alma y Corazón w 2012 roku. Od 2017 roku mieszka w Japonii, gdzie rozwija swój kunszt i współpracuje z licznymi szkołami i artystami tamtejszej sceny flamenco.

Andrzej Lewocki - Gitarzysta Flamenco. Swoja edukacje muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej w klasie gitary klasycznej. Pierwsze szlify flamenco nabierał pod okiem Marka Krajewskiego założyciela pierwszej szkoły flamenco w Polsce ( Studio Flamenco). Nabierał doświadczenia współpracując z większością muzyków, którzy w Polsce zajmują się flamenco. Uczył się od wielu hiszpańskich mistrzów. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Gitary Flamenco w Murcii im. Niño Ricardo (II miejsce). Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą. Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco. Współtworzy :  Corazon Flamenco i Banda Caravana. Obecnie współpracuje z FlamenCorazonarte (Suspiros, Yo-Sally), Tiento Flamenco, Noche de Boleros, Teatrem Tańca NTF (Carmen Concierto), Studio Flamenco, Mateo El Gallito (Duende), Los Bomberos, Tanto Flamenco, Anną Chodakowską (Zmienność Róży), Teatrem Polonia (OFlamenco Namiętnie), Teatrem Kamienica (Testament Cnotliwego Rozpustnika) Teatrem Komadia (Zorro - Musical) oraz Teatrem FlamencoArte (Lenguaje de Las Flores). Nagrywa dla radia i telewizji, zapraszany jest także, jako muzyk studyjny. Producent cajonów KALIXT Cajon .


INFORMACJE O KONCERCIE:

DATA:
14. 07.2024 (NIEDZIELA )
godz. 19:00

MIEJSCE:
Peńa Flamenca Anda Lu / Szkoła Tańca Flamenco Anda Lu
ul. Al. Rzeczypospolitej 13
Gdańsk Przymorze

BILETY:
65 PLN
70 PLN w dniu koncertu
60 pln dla uczestników warsztatów z Elizą la Mora 12-14 lipca

* UWAGA, liczba miejsc ograniczona
* REZWERWACJE i zakup biletu po zgłoszeniu na maila: luiza.romanowska@gmail.com i potwierdzeniu rezerwacji przez organizatora
* O rezerwacji biletu decyduje kolejność wpłat. Rezerwacje nieopłacone przepadają. Numer konta podano poniżej.
* W razie nieobecności na koncercie, bilet można odprzedać innej osobie na własną rękę. Nie przyjmujemy zwrotów.
* OPŁATY ZA WEJŚCIE można dokonać w gotówce w siedzibie szkoły lub na konto po potwierdzeniu rezerwacji:

Flamenco Luiza Romanowska
21195000012006004509600001

Masz pytania? Skontaktuj się:
luiza.romanowska@gmail.com
tel. 509093811
lip 11-14

czwartek - niedziela, g. 16:00

Gdańsk,
bilety 170 zł
ulgowy 60 zł
Kup bilet
mar'25 4

wtorek, g. 19:00

Gdynia,
bilety 199 - 289 zł