Koncert charytatywny: Wolność dla Ukrainy Podwórko.art Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Koncert charytatywny: Wolność dla Ukrainy

Zapraszamy na koncert charytatywny Wolność dla Ukrainy. Na wydarzeniu usłyszymy trójmiejskich oraz ukraińskich artystów, którzy chcą wyrazić sprzeciw wobec agresji ze strony Rosji.

W przerwie między koncertami odbędą się licytacje, z których cały dochód zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz pomocy Ukrainie. Przedmioty licytacji będą ogłaszane na stronie wydarzenia.

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Koncert uświetni wystawa plakatów antywojennych profesora ASP w Gdańsku Jacka Staniszewskiego, a na ścianie frontowej klubu będzie można zobaczyć billboard Mariusza Warasa - czołowego polskiego Street Art-owca.

Ty decydujesz jaką kwotą chcesz wesprzeć naszą akcję. Cały dochód z biletów również zostanie przekazany na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

WSTĘP:
Bilet-cegiełka o wartości 10, 30 lub 50 PLN
Każdy rodzaj biletu uprawnia do jednakowego wstępu na koncert.
Sprzedaż online: podworkoart.interticket.pl
Zachęcamy również do dobrowolnych wpłat poprzez stronę PAH: www.pah.org.pl/wplac/?form=ukraina
DRZWI: 17:30
ROZPOCZĘCIE KONCERTÓW: 18:00

Zagrają:

Tuhaj-Bej

Powstał na początku 2005 roku zainspirowany klimatem i urokiem muzyki ukraińskiej. Łączy tradycyjne motywy zaczerpnięte z muzyki wschodniej z nowoczesnymi, rytmicznymi brzmieniami. Tuhaj-bej ma na swoim koncie podium na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej, Ogólnopolskim Festiwalu Folkowym w Ostródzie i nagrodę publiczności na festiwalu rockowym Planetafest.
https://www.facebook.com/tuhajbejolsztyn

H.O.R.P.Y.N.A
Czołowy przedstawiciel ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce. Istnieje nieprzerwanie od 1999 roku. Przez te wszystkie lata zespół ewoluował od tradycyjnego folku, a nawet folkloru, przez utwory tradycyjnie grane w stylistyce rocka aż do tworzenia własnych kompozycji o folkowo-rockowym brzmieniu.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063702664617

Sergiej Kriuczkow
Wokalista, trębacz jazzowy, aktor narodowości ukraińskiej. Znakomity wykonawca utworów z repertuaru Louisa Armstronga. Miłośnicy kina mogli zobaczyć Sergieja Kriuczkowa w takich filmach jak Jack Strong, Róża, Syberiada polska, a także w serialach M jak miłość, Barwy szczęścia, czy Na Wspólnej.
https://www.facebook.com/kriuczkow.sergiej

Ikenga Drummers
Zespół powstał w grudniu 1997 roku w Sopocie. Jego nazwa zaczerpnięta została z języka Igbo jednego z narodów w Nigerii, a oznacza Ducha Opiekuńczego, którego posiada każdy człowiek. Stamtąd pochodzi właśnie założyciel i kompozytor Larry Okey Ugwu. Pozostali członkowie to rodowici Słowianie. Ikenga Drummers wykonuje muzykę etniczną, będącą połączeniem tradycyjnych rytmów afrykańskich i polskich z elementami high life, rocka oraz afro jazzu. W 2005 roku grupa wydała swój pierwszy oficjalny album Lustereczko, który został zarejestrowany w studiu Radia Gdańsk. W 2019 roku ukazała się druga płyta Movement for the future.
https://www.facebook.com/Ikenga-Drummers-217417275018218

A'freaK-aN Project
Projekt muzyczny Wojciecha Staroniewicza inspirowany muzyką Afryki. Posługując się własnym językiem i wyobraźnią, artyści tworzą całkiem nową wizję tego bogatego kulturowo kontynentu. Nowy program zespołu zbudowany jest z utworów, które zostały zarejestrowane na płycie pod tytułem AFreAk-KomEdA Project. Są to, oprócz kompozycji Staroniewicza, utwory Krzysztofa Komedy utrzymane w stylistyce AFreak-aN, takie jak Kattorna, Moja Ballada znana z filmu Do widzenia do jutra Janusza Morgensterna czy Crazy Girl i Cherry z Noża w wodzie Romana Polańskiego. Do wspólnego grania muzyki, która zawarta jest stylistycznie w szeroko pojętym idiomie jazzu i muzyki etnicznej, Wojciech Staroniewicz zaprosił znanych i cenionych muzyków ze środowiska trójmiejskiego.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 - 50 zł
WSTĘP:
Bilet-cegiełka o wartości 10, 30 lub 50 PLN
Każdy rodzaj biletu uprawnia do jednakowego wstępu na koncert.
Sprzedaż online: podworkoart.interticket.pl