W ostatnią niedzielę października, o godz. 15:30 w kościele franciszkańskim Św. Trójcy w Gdańsku odbędzie się przedostatni już koncert z cyklu - Koncerty dla Gdańszczan. Tym razem usłyszymy Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod kierunkiem dr Mariusza Mroza w repertuarze chrześcijan Wschodu i Zachodu.
We franciszkańskim kościele Świętej Trójcy w Gdańsku trwa realizacja projektu odbudowy wielkich barokowych organów Mertena Friese - projekt o wielkim znaczeniu dla kultury naszego regionu, Polski i Europy, w który mogą się włączyć wszyscy miłośnicy muzyki, historii i kultury Gdańska.
muzyka poważna - koncerty w Trójmieście
Stowarzyszenie "Dziedziniec" oraz Ojcowie Franciszkanie chcąc przybliżyć i umożliwić mieszkańcom Pomorza szersze zapoznanie się z możliwościami udziału w tym projekcie zapraszają na cykl koncertów w ostatnią niedzielę miesiąca na rzecz odbudowy organów - Koncerty dla Gdańszczan.
Zapraszamy na przedostatni już w tym roku koncert. Usłyszymy Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod kierunkiem dr Mariusza Mroza w programie złożonym z utworów dawnych i współczesnych kompozytorów reprezentujących różne tradycje chóralne ze wschodu i zachodu, także kompozytorów polskich.
W trakcie koncertu dr hab. Andrzej Szadejko - koordynator projektu odbudowy organów w kościele Świętej Trójcy przedstawi kolejną część historii tego instrumentu i projektu. Na zakończenie zostaną wręczone kolejne certyfikaty dla Patronów Piszczałek.
Zapraszamy w ostatnią niedzielę października 28.10.2012 o godz. 15:30 do kościoła Świętej Trójcy w Gdańsku. Wstęp Wolny.
Organy we franciszkańskim kościele Św. Trójcy to ewenement architektoniczny na skalę europejską. Projekt zakłada odbudowę barokowego instrumentu przy użyciu technik organmistrzowskich i materiałów charakterystycznych dla siedemnasto - i osiemnastowiecznego Pomorza. Projekt można wesprzeć jeszcze poprzez przekazanie 1 % od podatku na konto Stowarzyszenia "Dziedziniec" lub deklarację bycia Patronem konkretnej piszczałki organowej.
www.organy.gda.pl
www.facebook.com/TrojcaSztuki