stat
PATRONAT

Koncert do filmu Metropolis - BLED | Sopot Film Festival 2024

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Wydarzenie w ramach

W ramach 24. MFF Sopot Film Festival zapraszamy na autorski koncert do arcydzieła ery kina niemego - Metropolis w reż. Fritza Langa, największej produkcji sci-fi ery kina niemego.

Do filmu swoje autorskie jazzowo-elektroniczne aranżacje zagra na żywo duet BLED czyli laureat Fryderyka Emil Miszk (trębacz, aranżer i kompozytor jazzowy) oraz Sławek Koryzno (perkusista poruszający się w kręgu muzyki eksperymentalnej i improwizowanej). Film zostanie zaprezentowany w jednej z wcześniejszych wersji montażowych, trwającej ok. 85 min.

muzyka filmowa - koncerty w Trójmieście


Muzyka do filmu w wykonaniu zespołu BLED to fuzja jazzu i elektroniki, inspirowana kinem fantastycznym. Film "Metropolis" to niemiecki ekspresjonistyczny film science fiction z 1927 roku w reżyserii Fritza Langa. Monumentalne dzieło prezentuje dystopijną wizję miasta przyszłości, którego społeczeństwo jest podzielone na dwie kasty: wąską i uprzywilejowaną grupę intelektualistów (rozum, mózg) oraz robotników utrzymujących miasto przy życiu (ręce) mieszkających w podziemnych osiedlach. 

BLED to duet w osobach perkusisty Sławka Koryzno oraz trębacza, aranżera i kompozytora jazzowego Emila Miszka. Gdański duet bardzo mocno w swojej twórczości inspiruje się klasyką kina sci-fi, łącząc ambientowo-dronowy minimalizm z inspiracjami brzmieniami z Afryki i Azji a ich nazwa pochodzi z "Diuny" Franka Herberta.

Koncert odbędzie się na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie.

24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy SOPOT FILM FESTIVAL odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Samorządu woj. Pomorskiego oraz Miasta Sopot.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    60 zł
  • Przedsprzedaż
    50 zł
Bilety dostępne są na stronie festiwalu www.sff.pl
cze 21

piątek, g. 12:00

bilety 12 zł
lip 10

środa, g. 18:00

bilety 38,90 zł
przedsprzedaż 28,90 - 36,90 zł