stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert duetu SIKSA

Siksa to duet punkowo-performerski, który tworzą wokalistka, aktorka i poetka Alex Freiheit oraz basista Buri. Ich występy łączą ze sobą energię koncertu punkowego, poezji performatywnej i tańca współczesnego, a w interakcji z publicznością nabierają jedynych w swoim rodzaju walorów dramatycznych.

 (2 opinie)

rock / punk
Kup bilet
lut 25

niedziela, g. 18:00 - 23:00

Gdynia,
W Instytucie Kultury Miejskiej odbędzie się spotkanie z Alex Freiheit (15 lutego, godz. 18.00) na temat jej najnowszej książki "...a Diablica gruchnie basem", punkowego libretta rozpisanego na głosy. Na performatywne wykonanie tekstu IKM zaprasza na koncert SIKSY (16 lutego, godz. 20.00).

rock / punk - koncerty w Trójmieście


SIKSA (słowo z języka jidysz, pot. pogard. młoda dziewczyna postrzegana jako wulgarna, niedoświadczona i niedojrzała) to feministyczny duet ułożony na głos, bas, tekst i ciała. Koncerty SIKSY łączą z sobą energię koncertu punkowego, poezji performatywnej czy tańca współczesnego a w interakcji z publicznością nabierają jedynych w swoim rodzaju walorów dramatycznych. W ograniczeniach instrumentarium i obecności scenicznej duet znajduję siłę, by stworzyć własną drogę. Opiera się czasem o wspomnienia z dzieciństwa, innym razem o bajki i legendy czy rzeczywistość przetworzoną przez nieskrępowane i niepohamowane spojrzenie SIKSY. W jej twórczości to co osobiste spotyka się z politycznym a to co niewypowiedziane z tym co wykrzyczane.

SIKSA zagrała ponad 300 koncertów w całej Europie, od małych klubów i skłotów, przez galerie sztuki współczesnej aż po największe europejskie festiwale.