KONCERT EDUKACYJNY - MIĘDZYPLANETARNE LOTYmuzyka poważna - koncerty w Trójmieście
Sala Koncertowa na Ołowiance
Koncerty edukacyjne
koncerty dla dzieci w wieku 5-10 lat
czas trwania koncertu: ok. 60 minut
Opracowanie koncertów:
Natalia Walewska, Anna BonaKonsultacje POLSA:
Przemysław RudźAktor:
Bogdan SmagackiMuzycy z Orkiestry PFB:
Jarosław Wyrzykowski - obój
Carlos Roberto Peña Montoya - harfa
Łukasz Perucki - skrzypce
Adam Bruderek - skrzypce
oraz
Sławomir Iwaniak - altówka
Anna Śmiszek-Wesołowska - wiolonczela
Tomasz Zając - fortepian
Min Kyung Lee - solistka baletu
Ruaidhri Maguire - solista baletu
W programie m.in.: F. Chopin, C. Debussy, P. Czajkowski
MIĘDZYPLANETARNE LOTY - koncert edukacyjny
Wystrzelenie pierwszego sztucznego satelity zapoczątkowało erę podboju kosmosu. To co dawniej astronomowie obserwowali za pomocą teleskopów, znajduje się teraz na wyciągnięcie ręki dzięki sondom i próbnikom kosmicznym. Księżyc wreszcie został gruntownie przebadany nie tylko przez automatyczne urządzenia, ale także przez ludzi, którzy na nim wylądowali. Sondy przemierzają bezkresne rejony galaktyki, a naukowcy stawiają sobie coraz ambitniejsze cele. Kompozytorzy również ! Ich partytury kryją w sobie mnóstwo nowoczesnych wynalazków. Czy z prędkością dźwięku uda się dolecieć na Marsa? Jak to brzmi ? Podejmiemy kolejne muzyczne wyzwania dla dobra ludzkości.
Kosmiczna Filharmonia"Niekonwencjonalna formuła koncertu, zachwycające multimedialne pokazy, pasjonujące połączenie sztuki z nauką". Koncerty, w których wiedza o kosmosie łączy się z edukacją muzyczną, to najnowsza propozycja programowa Filharmonii Bałtyckiej skierowana do dzieci w wieku od 5 do 10 lat.
W sezonie artystycznym 2017/2018 zaplanowany jest cykl spotkań z najsłynniejszymi dziełami w historii muzyki i ich twórcami. Sylwetki znanych kompozytorów przybliży dzieciom równie znany astronom. Sala koncertowa Filharmonii zamieni się w kosmiczne obserwatorium, w którym najmłodsi zobaczą atrakcyjne widowisko muzyczne z udziałem aktora występującego w roli Jana Heweliusza, z wykorzystaniem nowych technologii i materiałów filmowych. Merytoryczne wparcie specjalistów z dziedziny muzyki i astronomii gwarantuje wysoki poziom wydarzenia. Koncerty objęła honorowym patronatem Polska Agencja Kosmiczna - POLSA.
-----
MIN KYUNG LEE - naukę tańca klasycznego i współczesnego rozpoczęła na Uniwersytecie Yewon w Korei gdzie zdobyła wykształcenie w technice tańca wg A. Vaganowej. Naukę i pasję do tańca kontynuowała na uniwersytecie Ewha w Seulu otrzymując tytuł licencjacki. W 2009 r. została finalistką prestiżowego konkursu Prix de Loussanne w Szwajcarii. Podczas praktyki w Joffrey Balet w Chicago miała możliwość występować jako solistka w balecie Karnawał Zwierząt w choreografii A. Kremnev, Swanildę w Coppeli M. Pepita oraz główną partię w balecie współczesnym ,,Impuls Within" Ma Conga. Po zakończeniu nauki w 2016 r. dołączyła do zespołu Bałtyckiego Teatru Tańca Izadory Weiss biorąc udział w spektaklach The Tempest, Phaedra oraz Tristan i Izolda. Obecnie związana jest z Baletem Opery Bałtyckiej, gdzie od września 2016 r jako wiodąca solistka kreuje główne role w repertuarze bieżącym. Możemy ją zobaczyć m.in. w roli wróżki w spektaklu Pinokio G. Madia, w roli Klary w balecie Dziadek do orzechów F. Mauduit oraz w licznych galowych przedstawieniach na deskach Gdańskiej Opery Bałtyckiej.
---
RUAIDHRI MAGUIRE - absolwent Central School of Ballet w Londynie. Już na ostatnim roku tańczył w profesjonalnym zespole Ballet Central. Występował w światowych premierach Christophera Bruce'a i Christophera Hampsona podczas angielskiego tournée. W sezonie artystycznym 2015/2016 pracował w Milwaukee Ballet II, wykonując na scenie repertuar taki jak Dracula, Dziadek do orzechów, Dorian Grey (światowa premiera), Alicja w Krainie Czarów. Kolejny sezon 2016/2017 spędził w Kanadzie tańcząc w Ballet Victoria. Po dołączeniu do zespołu baletowego Opery Bałtyckiej w Gdańsku zadebiutował w Pinokiu i Dziadku do Orzechów.