Dorota Rabczewska-Majdan, ps. Doda, Doda Elektroda (ur. 15 lutego 1984 w Ciechanowie) - polska wokalistka. Jest córką medalisty mistrzostw świata i Europy w podnoszeniu ciężarów, olimpijczyka Pawła Rabczewskiego i Wandy Rabczewskiej. Karierę rozpoczęła w wieku 14 lat od występów w Teatrze Buffo Janusza Józefowicza (zagrała w Metrze i Przeżyj to sam). Równocześnie brała lekcje śpiewu u Elżbiety Zapendowskiej. Popularność zdobyła dzięki udziałowi w reality show Bar. Od 2000 r. była wokalistką zespołu Virgin aż do jego rozwiązania. W 2005 r. na festiwalu w Sopocie, wspólnie z towarzyszącymi jej muzykami z zespołu, zdobyła nagrodę publiczności (Słowika Publiczności). Doda jako postać była nominowana w BISERACH 2005 - BATY Radia BIS za najgorsze wydarzenie muzyczne roku. 23 stycznia 2006 zdobyła Telekamerę 2006 w kategorii Muzyka. 8 maja 2006 otrzymała statuetkę Świry 2006 w kategorii artysta estradowy. Udzieliła także swojego głosu w dubbingu w filmie Asterix i Wikingowie. Otrzymała również nagrodę przyznawaną przez czytelników młodzieżowego wydawnictwa Bravo i Popcorn (najlepsza wokalistka i najlepsza płyta), oraz dwie prestiżowe nagrody przyznawane przez słuchaczy Radia Eska na festiwalu Eska Music Awards (najlepsza wokalistka i najlepszy zespół). Na festiwalu Opole 2006 piosenkarka odebrała Superjedynkę za najlepszą płytę roku 2005/2006 i wygrała konkurs premier. Kolejnymi nagrodami były najlepszy występ na festiwalu TOPtrendy i statuetka MTV za najlepszy teledysk do piosenki "Szansa". W październiku 2006 roku odebrała 2 statuetki w kategoriach "Osobowość TV" i "Najlepszy Artysta" stacji telewizyjnej TV JETIX. 8 czerwca 2007 otworzyła swoim występem polsatowski festiwal TOPtrendy, wykonując przebój Szansa oraz premierowy singel Katharsis. 15 czerwca wystąpiła na festiwalu w Opolu z Katharsis. Premiera jej solowej płyty "Diamond Bitch" (Diamentowa suka) miała miejsce 27 lipca 2007 roku, i już dzień przed premierą uzyskała status złotej płyty. Album dwa dni po premierze zadebiutował na 1 miejscu na liście najlepiej sprzedających się nośników muzycznych na polskim rynku (OLiS). Diamond Bitch w pierwszym miesiącu sprzedaży osiągnęła 15,000 i zagościła na 1 miejscu sprzedaży w Polsce przez 5 tygodni.
Kobiety powstały wiosną 1999 roku w Trójmieście z inicjatywy Grzegorza Nawrockiego.
Zespół nagrał swoją debiutacką płytę pt. Kobiety, wydaną przez Biodro Records, w grudniu 2000 roku. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno krytyków, jak i słuchaczy, co można było zauważyć na koncertach. Singiel Marcello był chętnie puszczanym utworem przez rozgłośnie radiowe. Na przełomie 2003/2004 zespół nagrał drugi album Pozwól sobie, wydany przez trójmiejskie wydawnictwo Mandarynka. I tym razem płyta miała bardzo dobre przyjęcie. Obydwie płyty KOBIET wyprodukował Maciek Cieślak (Ścianka). ? Utwór Marcello ukazał się na kilku kompilacjach, m.in. "Trójkowy Ekspress". Utwór Notre Lune znalazł się na wydanej przez Tamizdat składance New Music From Central & Eastern Europe (2001). Muzyka z płyty Kobiety została wykorzystana w produkcjach filmowych (m.in. Segment '76). Tytułowy utwór z płyty Pozwól sobie został uznany przez Porcys.com za jeden z najlepszych singli 2004 roku. Podczas swojej ośmioletniej egzystencji zespół zagrał niezliczoną ilość świetnych i bardzo żywiołowych koncertów występując m.in. kilka razy w Studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, na festiwalu artystów miast nadbałtyckich ArtGenda2002 w Hamburgu, w ramach Dni Polskiej Kultury "Nowa Polska" w Paryżu (2004).
Aktualny skład zespołu:
Grzegorz Nawrocki (śpiew, gitary) swoją pierwszą grupę prowadził w Berlinie w latach 1989-93. Po powrocie do Trójmiasta założył zespół EGO, który działał do 1998 roku i wydał album Światowid w niezależnym wydawnictwie Antena Krzyku. Oprócz działalności w swoich macierzystych zespołach, Grzegorz współpracował z innymi muzykami sceny niezależnej, między innymi z Tymonem Tymańskim, Olafem Deriglasoff, Robertem Brylewskim, występując gościnnie na ich płytach ( m.in.: Kury, Yugoton). Wraz z Anną Lasocką, jako WARSZAWA GDAŃSKA, zaśpiewali w utworze Brygady Kryzys "Centrala", zrealizowanym przez Andrzeja Smolika (wiosna 2002) oraz w utworze zespołu Maanam "Luciolla", zrealizowanym przez grupę Agressiva '69 (wiosna 2003). Utwory te ukazały się na płytach wydanych przez Program Trzeci Polskiego Radia w serii "Trójkowy Express".
Nela Gzowska (gitara basowa) do momentu rozpoczęcia współpracy z KOBIETAMI była gitarzystką zespołu o nazwie Saluminesia grającej muzykę post-rockową.
Paweł Nowicki (wibrafon, instrumenty klawiszowe) jest współtwórcą zespołu Kwartludium wykonującego muzykę współczesną. Grał z grupą Pink Freud, z którą nagrał dwie płyty Zawijasy i Sorry Music Polska. Współpracował między innymi z Tomaszem Gwincińskim i Jerzym Mazzollem.
Karol Pawłowski (perkusja) jest współtwórcą trójmiejskiej grupy Multiwitamina, z którą nagrał płytę Multiwitamina. Współpracował m.in. z Jerzym Mazzollem i grupą Miłość.