Koncert i gala dla laureatów XIV Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis Ratusz Staromiejski Gdańsk Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

Koncert i gala dla laureatów XIV Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis

Koncert i gala wręczenia nagród i dyplomów Prezydenta Miasta Gdańska dla laureatów XIV Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis. Projekt organizacji Konkursu Skrzypcowego jest realizowany co dwa lata od 1994 roku, po raz czternasty w roku 2021 i cieszy się dużym zainteresowaniem młodych skrzypków z całej Polski.

Konkurs, któremu od samego początku patronuje Prezydent Miasta Gdańska, uzyskał wysoką rangę w Polsce i stał się niezbędnym doświadczeniem dla muzycznej młodzieży, jako cenny start do dalszej kariery artystycznej. Wielu laureatów Konkursu, a było ich dotąd ponad 170, potwierdziło swoją klasę, zdobywając czołowe miejsca na późniejszych konkursach w kraju i zagranicą, takich jak Międzynarodowy Konkurs im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Stała współpraca pomiędzy Stowarzyszeniem a Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczna I i II stopnia w Gdańsku, Gnilna 3 przynosi ogromne dobro dla rozwoju działań kulturalno-edukacyjnych środowiska gdańskiego.

koncerty w Trójmieście


Gmina Gdańsk współfinansuje ten projekt od początku jego istnienia a współpraca z Gminą Gdańsk jest nieodzowną pomocą w promocji Konkursu Skrzypcowego na arenie wydarzeń kulturowych w Polsce.

https://www.nck.org.pl/pl/wydarzenie/5293/koncert-i-gala-wreczenia-nagrod-i-dyplomow-prezydenta-miasta-gdanska-dla-laureatow