stat
Impreza już się odbyła
lut 1

sobota, g. 16:00

Gdynia,
bilety 60 zł
Kup bilet
lut 14

piątek, g. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Dorota Roszkowska skrzypce

koncerty w Trójmieście


Elżbieta Pasierowska-Kołodziej fortepian

SERGIUSZ PROKOFIEW Sonata f-moll na skrzypce i fortepian nr 1 op. 80

KAROL SZYMANOWSKI Nokturn i Tarantella

ROMUALD TWARDOWSKI Capriccio in Blue

GIOACCHINO ROSSINI / M.CASTELNUOVO-TEDESCO Fantazja koncertowa 'Figaro'


DOROTA ROSZKOWSKA skrzypce
Dorota Roszkowska (ur. w 1984r. w Toruniu) ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Toruniu w klasie skrzypiec mgr Jefima Stinermana. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. Krystyny Jureckiej.

Doskonaliła swoje umiejętności na wielu kursach mistrzowskich w kraju i za granicą, u takich profesorów jak: T. Adamopoulos, V. Brodski, W. Jakubowska, K.A.Kulka, R. Szreder, I. Tomes, K. Węgrzyn i W. Wiłkomirska.
Brała udział w wielu konkursach solowych i kameralnych w kraju i za granicą. W 2001 roku zdobyła wraz z kwartetem smyczkowym wyróżnienie na VIII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych im. G. Bacewicz w Łodzi, w sierpniu 2006 r. została laureatką III nagrody na I Międzynarodowym Bałtyckim Konkursie Skrzypcowym w Gdańsku.

Wielokrotnie występowała jako solistka z Toruńską Orkiestrą Kameralną, obecnie stale koncertuje jako solistka i kameralistka w wielu miastach Polski.

Od października 2004 roku jest członkiem tria fortepianowego ‘Caluroso Piano Trio’ prowadzonego przez prof. Annę Prabucką- Firlej i ad. Tadeusza Samerka.

W kwietniu 2006 r. wraz z zespołem otrzymała nagrodę specjalną Haffner – Wettstein za najlepsze wykonanie utworu XX wieku na IV Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku, zaś w czerwcu tego samego roku II nagrodę na VIII Międzynarodowym Konkursie im. Michała Kleofasa Ogińskiego w Smorgoniach (Białoruś).
W grudniu 2006 roku trio wygrało plebiscyt publiczności III edycji Muzycznego Forum Młodych w Gdańsku. Zespół brał udział w licznych kursach i lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez m.in. kwartet ‘Camerata’, prof. J. Marchwińskiego, prof. N. Schmidta, Constantina i Maję Weitz.

ELŻBIETA PASIEROWSKA-KOŁODZIEJ fortepian

Ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu profesor Katarzyny Popowej Zydroń . Roczne studia podyplomowe odbyła w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie profesora Zbigniewa Śliwińskiego. W czasie studiów dwukrotnie została laureatką Konkursu na Stypendia Artystyczne Towarzystwa imienia Fryderyka Chopina w Warszawie (lata 1989 i 1990). W roku 1992 zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Suwałkach. Brała udział w Międzynarodowych Kursach Interpretacji w Weimarze, gdzie doskonaliła swe umiejętności w klasie fortepianu profesora Jacoba Lateinera (1990 r.) oraz w klasie kameralistyki profesora Normana Shetlera (1993 r.).

Od 1991 roku jest wykładowcą, a od 2001 roku adiunktem w gdańskiej Akademii Muzycznej w Katedrze Kameralistyki Wydziału Instrumentalnego. Od 1991 roku uczy gry na fortepianie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku.
Koncertowała w Niemczech i we Francji, m.in. w 1999 r. uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym “Guil Du
rance” w Guillestre wykonując utwory solowe i pieśni z solistami Warszawskiej Opery Kameralnej: Olgą Pasiecznik (sopran) i Ewą Mikulską (alt).
Nagrała komplet pieśni F. Chopina z solistami Warszawskiej Opery Kameralnej – Ewą Mikulską (alt) i Witoldem Żołądkiewiczem (baryton) dla firmy DUX oraz pieśni B. Brittena z Ewą Mikulską dla Polskiego Radia.

W latach 2001 i 2002 brała udział w koncertach organizowanych przez Filharmonię Narodową w Warszawie w ramach Forum Lutosławskiego.
Uczniowie klasy fortepianu Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej są laureatami pierwszych nagród w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych oraz kameralnych m. in. w Budapeszcie, Kaliningradzie, Szanghaju, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Szafarni, Piotrkowie Trybunalskim, Toruniu, Drozdowie, Łomiankach, Żaganiu.


Bilety w cenie: normalny - 25 zł; ulgowy - 15 zł; wejściówka - 10 zł (studenci Akademii Muzycznej, uczniowie szkół muzycznych, pedagodzy szkół artystycznych)
Filharmonia Bałtycka proponuje system sprzedaży i rezerwacji biletów bezpośrednio przez internet.
Bilet na dowolny koncert można zarezerwować i wykupić w internecie.
Bilet można wydrukować na dowolnej drukarce. Po zakończeniu transakcji, bilet zostanie przesłany na wcześniej wskazany adres e-mail.
Aby skorzystać z nowoczesnego i dogodnego systemu zapraszamy do działu bilety.

więcej informacji: Dział Obsługi Widza, tel. 58/320-62-52 kasy biletowe: 58/320-62-62 mail: bilety@filharmonia.gda.pl