stat
Impreza już się odbyła

Koncert muzyki filmowej - Wojciech Kilar

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Koncert Muzyki Filmowej w trasie po Polsce - to trzeba usłyszeć na żywo! Dwa programy: muzyka Hanza Zimmera oraz Wojciecha Kilera. Bilety na koncerty muzyki filmowej już w sprzedaży.

lis 22

piątek, g. 19:00

bilety 168-232 zł
Kup bilet
gru 12

czwartek, g. 19:30

Gdańsk, Sopot,
bilety 180 zł
Kup bilet
UWAGA! Koncert zaplanowany na 19.11.2023 roku o godz. 12:00 w ERGO ARENIE w Gdańsku/Sopocie został przeniesiony na 24.03.2024.

muzyka filmowa - koncerty w Trójmieście


Podczas koncertu zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe Hansa Zimmera m.in. z takich kinowych hitów jak: "Gladiator", "Incepcja", "Interstellar", "Trylogia Batmana", "Twierdza", "Piraci z Karaibów" i utwór z filmu "Książę Egiptu". Specjalnie dobrany autorski repertuar pozwoli docenić bogactwo stylistyczne i talent jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców muzyki filmowej.

Wykonawcy:
• Polska Orkiestra Radiowa
• Anna Lasota - solistka
• Maciej Sztor - dyrygent
• Magda Miśka-Jackowska - słowo o muzyce

Twórczość Hansa Zimmera
Hans Zimmer to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Stworzył ścieżki dźwiękowe do ponad 150 obrazów - od kasowych superprodukcji, przez seriale i filmy dokumentalne do niszowych projektów. Mistrzowska umiejętność ilustracji obrazu za pomocą szerokiego spektrum muzycznych barw to wizytówka niemieckiego kompozytora, który jako pierwszy w historii kina osiągnął status międzynarodowej gwiazdy.

Przełomem w karierze kompozytorskiej Zimmera była fenomenalna oprawa muzyczna do kultowej animacji Disneya "Król Lew". Po tym sukcesie lawinowo posypały się zlecenia, między innymi na muzykę do "Karmazynowego przypływu" Tony'ego Scotta czy thrillera sensacyjnego "Twierdza" w reż. Michaela Baya. Ważnym przystankiem w karierze niemieckiego kompozytora okazał się oscarowy film Terrence'a Mallicka, "Cienka czerwona linia" - ambitne dzieło, cechujące się minimalistycznym środkami i emocjonalną głębią. Niezwykle poruszająca była muzyka do "Gladiatora" Ridleya Scotta. Album soundtrackowy z tego filmu przez wiele miesięcy utrzymywał się na liście światowych bestsellerów. Nie mniejszą popularnością cieszyły się ścieżki dźwiękowe do filmów "Piraci z Karaibów", "Pearl Harbor", "Ostatni samuraj", czy "Kod Da Vinci". Tak, jak ścieżki dźwiękowe do "Incepcji" i trylogii "Batmana" charakteryzowały się silnie wyeksponowanymi perkusjonaliami i eksperymentalną w formie muzyczną akcją, tak muzyka do "Interstellar" zaskakiwała subtelnością.

Koncert uatrakcyjnią specjalnie dobrane fragmenty filmowe wyświetlane na ekranie kinowym, a świetlna iluminacja dopełni odbiór wizualny wydarzenia.

Cykl Koncertów Muzyki Filmowej prezentujący dzieła światowej sławy współczesnych kompozytorów został zainicjowany przez Trinity Group w 2011 roku.

Program Koncertu Muzyki Filmowej:
Hans Zimmer - Fanfara
Hans Zimmer - Gladiator
Hans Zimmer - Incepcja
Hans Zimmer - Batman
Hans Zimmer - Man of Steel
Hans Zimmer - Interstellar
Hans Zimmer - Dune
Hans Zimmer - Sherlock Holmes
Hans Zimmer - Kod da Vinci
Hans Zimmer - Król lew
Hans Zimmer - Karmazynowy przypływ
Hans Zimmer - Pearl Harbor
Hans Zimmer - Piraci z Karaibów