Koncert organowy Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert organowy

Wydarzenie w ramach

Jak co roku, podczas słynnego w całej Europie Jarmarku św. Dominika, odbędzie się cykl koncertów organowych współorganizowany przez Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra i Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku oraz Oblackie Centrum Edukacji i Kultury. Ideą wydarzenia jest przede wszystkim propagowanie muzyki organowej i promocja najlepszych organistów z polskich i światowych ośrodków muzycznych.

wrz 27

niedziela, g. 18:00

Sopot, Monte Cassino 44

2 - 14 października 2020

Gdańsk, Kościół św. Trójcy, Centrum...
Tym razem muzyka organowa zabrzmi w Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Józefa zabytkowej świątyni o niezwykłej historii. Wystąpią wybitni polscy organiści Hanna Dys, Piotr Rojek i Wacław Golonka, a także światowej klasy niemiecki artysta Stefan Kagl.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Cykl koncertów w ramach Jarmarku św. Dominika skierowany jest zarówno do Pomorzan jak i do turystów. Stanowi znakomite urozmaicenie Jarmarku, wzbogaca gdańską mapę kulturalną i przyczynia się do promocji miasta Gdańska jako jednego z najważniejszych centrów muzyki organowej na artystycznej mapie Europy Północnej.

W programach koncertów znajdą się utwory najwybitniejszych kompozytorów (m.in. Jan Sebastian Bach, Feliks Mendelssohn-Bartholdy), a także improwizacje organowe.

Harmonogram wydarzenia:

02/08/2020 godz. 19.00 Piotr Rojek (organy)
09/08/2020 godz. 19.00 Wacław Golonka (organy)
10/08/2020 godz. 19.00 Hanna Dys (organy)
16/08/2020 godz. 19.00 Stefan Kagl (organy)


Kościół pw. św. Józefa ul. Elżbietańska 9/10, Gdańsk