Bilety w cenie 25 zł W dniu koncertu bilety w cenie 30 zł
Zapraszamy i życzymy przyjemnych wrażeń!
Zespół w składzie: LESZEK DRANICKI - gitara ARTUR JUREK - klawisze JANUSZ MACKIEWICZ - kontrabas TOMASZ SOWIŃSKI - perkusja
Program koncertu zawiera materiał z nagranej już, ale jeszcze nie wydanej płyty autorskiej Leszka Dranickiego, pod tytułem Listy Jazzujące. Płyta jest próba połączenia muzyki jazzowej i bluesowej z polskimi tekstami poetyckimi autorów takich jak Agnieszka Osiecka, Andrzej Poniedzielski, Grzegorz Bukała, Tomasz Olszewski, Tomasz Wachnowski, jak również tekstami własnymi. Oprócz materiału z najnowszej płyty można będzie też usłyszeć utwory z płyt Andaluzja i Duet, wydanych w latach dziewięćdziesiątych. Wraz z Leszkiem Dranickim, który zaśpiewa i zagra na gitarze, usłyszymy czołowych polskich muzyków jazzowych: Artura Jurka na klawiszach, Janusza Mackiewicza na kontrabasie i Tomka Sowińskiego na perkusji.
LESZEK DRANICKI - wirtuoz gitary , mistrz nastroju. Specjalizuje się w gitarze jazzowej solo, niezbyt popularnej, ze względu na stopień trudności, formie jazzowej muzyki kameralnej. Jego gra kojarzy się z pulsującą swingiem solową grą jednego z największych światowych gitarzystów-Joe Passa. Posiada ciepły, niski, o nieco chropawej barwie głos. Leszek Dranicki jest laureatem jednej z pierwszych edycji Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu w repertuarze jazzowych ballad i bluesów. Artysta koncertuje chętnie również w duetach. W roku 1998 nagrał CD "Duet", w którym udział wzięli Maciej Sikała, Piotr Wojtasik i Leszek Możdżer.
ARTUR JUREK - pianista, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat m.in. X Festiwalu Muzyki Rosyjskiej, Festiwalu Jazz Juniors. W swoim dorobku ma wieloletnia współpracę jako aranżer z japońskimi wykonawcami. Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Maybe Theater Company,Hevelius Brass, Gdańsk Philharmonic Brass.
JANUSZ MACKIEWICZ - jeden z najlepszych kontrabasistów i gitarzystów basowych w Polsce, od lat stanowi trzon trójmiejskich sekcji rytmicznych. Debiutował w Big Bandzie Jazzowym Jerzego Partyki, doskonaląc swój warsztat w znanej w latach 80. młodej gdańskiej formacji - New Coast. Na stałe współpracuje z Przemkiem Dyakowskim i zespołem "Take It Easy", z "Ikengą Drummers" Larrego OK Ugwu, oraz prowadzi własny zespół. Autor internetowych warsztatów basowych "My-szkoła" i publikacji specjalistycznych o tematyce muzycznej. Współtwórca "Szkoły na bas" Janusza Popławskiego. Współpracował między innymi z : Piotrem Baronem, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim, Januszem Muniakiem, Krystyną Prońko, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Jarkiem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem. Występował na wielu znanych festiwalach jazzowych takich jak: Sopot Molo Jazz Festiwal, Jazz Nad Odrą, Świdnik Jazz Festiwal, Gdynia Summer Jazz Days, Komeda Jazz Festiwal, Złota Tarka. W roku 2003 nagrał pierwszą autorską płytę z kolędami "W Dzień Bożego Narodzenia". W styczniu tego roku ukazała się jego druga autorska płyta "Frogsville", wydana przez gdyńską wytwórnię "Ecnalubma". W lutym 2008 płyta "Melisa" Przemka Dyakowskiego, w nagraniu której brał udział, zyskała status Złotej Płyty.
TOMASZ SOWIŃSKI - perkusista, od najmłodszych lat otoczony był muzyką (ojciec Ludwik Sowiński - oboista). Od 7 roku życia pobierał lekcje perkusji i fortepianu. Ukończył liceum muzyczne w Rzeszowie oraz Akademię Muzyczną w Gdańsku, w klasie perkusji. Po ukończeniu studiów jego zainteresowania podążyły w kierunku muzyki jazzowej. W 1998 roku los zetknął go z Maciejem Sikałą, w którego zespole zdobywał doświadczenie jazzowe. W latach 1998-2007 był członkiem formacji: Maciej Sikała Trio i Quartet, Wojciech Staroniewicz - Hand Made, Emil Kowalski Quintet, Leszek Możdżer Trio, Sławek Jaskułke Trio, Maciej Sikała - Piotr Wojtasik Quartet, Sopot Hamburg Jazz Quintet. Występował także z: Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Wojciechem Karolakiem, Jerzym Dudusiem Matuszkiewiczem, Piotrem Cieślikowskim, zespołem Miłość. Obecnie gra z Irkiem Wojtczakiem Quartet, Piotrem Mania Trio, Przemkiem Dyakowskim Quintet. Od 2005 roku jest wykładowcą Studium Jazzu i Muzyki Rozrywkowej przy Akademii Muzycznej w Gdańsku. W grudniu 2006 roku nakładem firmy Nottwo ukazała się jego autorska płyta (Tomek Sowiński and the Collective Improvisation Group- Illustration), która jest zwieńczeniem jego dotychczasowych doświadczeń muzycznych oraz próbą własnej wypowiedzi muzycznej. Do płyty tej zaprosił muzyków trójmiejskich i nie tylko, z którymi oprócz muzyki łączy go wielka przyjaźń. ej scenie muzycznej.