Koncert symfoniczny - Pietro De Maria Polska Filharmonia Bałtycka Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert symfoniczny - Pietro De Maria

Uwaga! Z przyczyn niezależnych od PFB pianistka Eliso Wirsaladze nie wystąpi. Tego dnia na fortepianie zagra Pietro De Maria.

Pietro De Maria jest aktywnym pianistą koncertowym. Występował jako solista z najbardziej znanymi orkiestrami i dyrygentami takiej rangi, jak choćby: Roberto Abbado, Gary Bertini, Myung-Whun Chung, Vladimir Fedoseyev czy Daniele Gatti. Jest pierwszym włoskim pianistą, który wykonał wszystkie dzieła fortepianowe Chopina na sześciu publicznych koncertach. Ostatnio koncentruje się na twórczości Bacha. Prowadzi zajęcia w Akademii Muzycznej św. Cecylii oraz na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu. Jest też członkiem zespołu pedagogicznego Scuola di Maria Tipo w Akademii Muzycznej w Pinerolo.

Pietro De Maria urodził się w Wenecji w 1967 roku. Studiował grę na fortepianie u Giorgio Vianello i Gino Goriniego. W wieku zaledwie 13 lat zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Alfreda Cortota w Mediolanie. Ukończył Konserwatorium w Wenecji i kontynuował studia pod kierunkiem Marii Tipo w Konserwatorium w Genewie, gdzie w 1988 roku uzyskał Premier Prix de Virtuosité z najwyższym wyróżnieniem.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Orkiestra Symfoniczna PFB
George Tchitchinadze - dyrygent
Pietro De Maria - fortepian

Prowadzenie: Konrad Mielnik

Program:
Robert Schumann - Koncert fortepianowy a-moll op. 54 [31']
Wolfgang Amadeusz Mozart - Tańce niemieckie K 600 [15']
Zoltán Kodály - Tańce z Galanty [15']