stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Jarmark Św. Dominika 2024
PATRONAT

Koncert tria z Ukrainy

Wydarzenie w ramach

Na zakończenie Jarmarku św. Dominika przenosimy się na gdańską Ołowiankę i wraz z triem Inspiracja z Ukrainy zaprosimy Was na koncert a cappella. Będzie to również zapowiedź 13. Festiwalu Kultur "Okno na Świat" (25-27.08.2023).

folk / reggae / world
Kup bilet
mar 1

piątek, g. 18:00

Gdynia,

muzyka alternatywna
Kup bilet
mar 8

piątek, g. 20:00

Gdynia,
Trio "Inspiracja" powstało po Bożym Narodzeniu, które w Ukrainie obchodzono 7 stycznia 2023 roku. Zespół tworzą: Sofia Omelchuk, Julia Filyuk i Alla Strygu, działaczki kulturalne w Ukrainie. Alla Strygun pracuje w Zdołbunowskim Ośrodku Kultury i Wypoczynku i kieruje dziecięcym zespołem "Harmony" oraz amatorskim zespołem pieśni i muzyki "Kuzhil". Sofia Omelchuk uzyskała tytuł licencjata w Instytucie Sztuki Państwowego Uniwersytetu Humanitarnego w Równem i pracuje w Zdołbunowskim Ośrodku Kultury i Wypoczynku jako kierowniczka działu kultury i edukacji, pracy i organizacji czasu wolnego. Julia Filyuk jest absolwentką Równe Music College, i studiuje w Odeskiej Akademii Muzycznej. Pracuje jako nauczycielka dyscyplin teoretycznych w Szkole Muzycznej Zdolbuniv.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Wokalistki założyły zespół jako odpowiedź na zło wojny i jako Trio "Inspiracja" biorą czynny udział w koncertach charytatywnych w Ukrainie i za granicą na rzecz swojego kraju. Podczas koncertów prezentują swoje kompozycje i pomysły na nowe aranżacje piosenek. Czerpią satysfakcję z odbioru publiczności i możliwości występowania.

Tym razem wystąpią jako niespodzianka podczas ostatniego dnia Jarmarku św. Dominika, w samo południe.