Koncert w 10. rocznicę śmierci RJ Dio - Akustycznie Park Kolibki w Orłowie Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Koncert w 10. rocznicę śmierci RJ Dio - Akustycznie

Zapraszamy na koncert z okazji 10. rocznicy śmierci RJ Dio, amerykańskiego muzyka, kompozytora i wokalisty heavymetalowego. Ronnie James Dio był zaliczany do grona osób mających duży wpływ na rozwój muzyki hard rock i heavy metal. Wydarzenie odbędzie się w ramach Letniej Sceny Blues Clubu.

Ronnie swoją przygodę z muzyką zaczął co prawda od trąbki i basu, ale na szczęście dla świata szybko porzucił te instrumenty i zajął się śpiewem. Najpierw celował w prostym rock'n'rollowym repertuarze (Dio and The Prophets), by potem poczuć bluesa (Elf), nagrać legendarne albumy hardrockowe z założycielem Deep Purple, Ritchiem Blackmorem (w Rainbow) i w końcu wylądować za mikrofonem tytanów heavy metalu z Black Sabbath. To Ronnie wyśpiewywał takie ponadczasowe hymny, jak "Stargazer", "Heaven and Hell", a także skomponowane w założonej przez siebie formacji DIO "Holy Diver", czy "Rainbow in the Dark". Stał się inspiracją całych pokoleń muzyków - od tych, co dopiero zaczynają przygodę na scenie po starych wyjadaczy pokroju Metalliki, czy Iron Maiden.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Polscy muzycy, z inspiracji warszawskiego zespołu Scream Maker* , już od 7 lat oddają hołd pamięci Ronniego w ramach trasy "King of Rock And Roll". W tym roku oprócz największych hitów z jego repertuaru, wykonają także te najcięższe i rzadziej grane przezeń live utwory z płyt takich, jak "Dehumanizer" (Black Sabbath), czy "Strange Highways" oraz "Angry Machines" (DIO). Lista gości tegorocznego memoriału będzie ogłoszona wkrótce na facebookowym profilu.

Obok Scream Maker do memoriałowej drużyny należą Kasia Bieńkowska i Mirek Skorupski (White Highway) Dawid Pięta (MadRise) oraz Norman Power (Another Pink Floyd)

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    40 zł
  • Przedsprzedaż
    30 zł