stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Cappella Gedanensis zaprasza 14.03.2023 (wtorek) o godz. 18:00 na koncert MUZYKA NA WIELKI POST.

muzyka poważna
Kup bilet
paź 22

niedziela, g. 20:00

Giovanni Battista Pergolesi
STABAT MATER


  • Małgorzata Priebe | sopran

  • Edyta Łuczkowska-Swat | alt

  • Cappella Gedanensis | instrumenty historycznemuzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Małgorzata Priebe, ukończyła I Stopień Szkoły Muzycznej w klasie skrzypiec. Od najmłodszych lat brała udział w międzynarodowych konkursach i trasach koncertowych. W wieku 10 lat nagrała swoją solową płytę pt.: Gosia Priebe PioSENki. Niektóre z osiągnięć tego okresu to pierwsza nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wykonawców Muzyki POP Aprila Pilieni 2013 na Łotwie, czy udział w programie The Voice of Poland w roku 2014. W tamtym okresie kształciła się pod okiem takich artystów jak Grażyna Łobaszewska, Lora Szafran, czy Marysia Sadowska. Ukończyła studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na specjalności Dyrygentura chóralna w klasie prof. dr hab. Marka Rocławskiego. Od roku 2016 śpiewa w oktecie wokalnym Art'n'Voices, działającym przy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Zespół wokalny aktywnie koncertuje w Polsce i za granicą, a w roku 2021 zdobył nagrodę Fryderyk w kategorii Album Roku Muzyka Współczesna. Małgorzata Priebe współpracowała również z profesjonalnymi chórami takimi jak Chór Narodowego Forum Muzyki, czy Cappella Gedanensis. Była także wieloletnią członkinią Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego. Występowała w takich filharmoniach jak Berliner Philharmoniker i Kölner Philharmonie w Niemczech, NOSPR w Katowicach czy Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Ukończyła studia licencjackie na wydziale wokalno-aktorskim, na kierunku: Wokalistyka, specjalność: Śpiew solowy na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. dr hab. Ryszarda Minkiewicza oraz dr Krzysztofa Bobrzeckiego. Miała okazję współpracować jako solistka z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, Orkiestrą Kameralną TriCity, czy Orkiestrą Filharmonii Sudeckiej. Obecnie jest na ostatnim roku studiów magisterskich Śpiewu Solowego, a od niedawna także prowadzi na Akademii Muzycznej zajęcia z Emisji Głosu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Jazzu. Niedawno zadebiutowała w roli Moniki w operze Medium G. C. Menotti wystawianej w sopockim Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Edyta Łuczkowska - Swat, ukończyła PSM pierwszego i drugiego stopnia w Olsztynie - (dyplom w klasie śpiewu solowego u profesor Ireny Boguckiej - Olkowskiej w 1992 r.), a następnie odbyła studia muzyczne na kierunku - wokalistyka w zakresie śpiewu solowego w klasie profesor Zofii Janukowicz - Pobłockiej w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Już jako studentka uczestniczyła w wielu konkursach wokalnych zdobywając nagrody i wyróżnienia, (min. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Ady Sari, Ogólnopolski Konkurs Polskiej Pieśni Artystycznej). Po uzyskaniu tytułu magistra sztuki w 1998 r, została zatrudniona w Cappelli Gedanensis w Gdańsku, w którym koncertuje do dziś, biorąc udział jako solistka w festiwalach, licznych tourneès zagranicznych, koncertach radiowych i telewizyjnych oraz nagraniach płyt.

Informacja o biletach

WSTĘP WOLNY
po wcześniejszej rezerwacji miejsc na adres e-mail: cappella@gedanensis.pl