Koncert z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej Muzeum II Wojny Światowej Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Koncert z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

15 sierpnia 2020 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się koncert z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej. W sali konferencyjnej wystąp i Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis pod batutą maestro Jana Łukaszewskiego.

Początek wydarzenia o godz. 18.00, wstęp wolny po pobraniu bezpłatnego biletu.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Bitwa Warszawska należy według współczesnych historyków do najbardziej przełomowych bitew w historii świata. W oczach wielu badaczy wygrana polskiego wojska nad Armią Czerwoną ocaliła Europę Zachodnią przed inwazją sowiecką i komunistyczną rewolucją. Od 1992 r. na pamiątkę tego zwycięstwa obchodzone jest w naszym kraju Święto Wojska Polskiego.

To niezwykle ważne wydarzenie, którego setna rocznica przypada w tym roku, stało się inspiracją do zorganizowania koncertu, w trakcie którego będzie można usłyszeć utwory przepełnione polskością oraz miłością do ojczyzny, w klasycznym wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis. Na scenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zabrzmią uważana za pierwszy polski hymn państwowy Bogurodzica, pieśni Ignacego Jana Paderewskiego i Feliksa Nowowiejskiego, a także kompozycje Krzesimira Dębskiego czy Krzysztofa Pendereckiego. Ponadto publiczność wysłucha znanych melodii żołnierskich pieśni legionowych w brawurowym opracowaniu Ireneusza Łukaszewskiego na chór a capella, takich jak Wojenko, wojenko oraz O mój rozmarynie.

Koncert organizowany 15 sierpnia jest wspólnym przedsięwzięciem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis w Gdańsku.

Miejsce: sala konferencyjna im. Jana Olszewskiego, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Bilety: Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach Muzeum.

Patronat medialny: TVP3 Gdańsk, Radio Gdańsk, Gdańsk Strefa Prestiżu.