stat
Impreza już się odbyła

Koncerty Letnie 2023 | Les trois Piaf(s)

Tradycyjnie zapraszamy na koncerty letnie odbywające się w okresie wakacyjnym w Parku Majkowskiego!

koncerty w Trójmieście


Zespół <> zaprasza na koncert poświęcony twórczości Edith Piaf!
Pomysł realizacji projektu zrodził się jesienią 2019 roku. Wyboru repertuaru dokonała wokalistka Elżbieta Frączek, zaś aranżacji utworów na duet skrzypcowo-akordeonowy podjął się akordeonista Andrzej Formela.
W tym projekcie zespół skupił się na twórczości Edith Piaf. Piosenki z jej repertuaru są ponadczasowe, a tematyka poświęcona jest różnym odcieniom miłości. W ramach projektu zespół nagrał płytę oraz wykona szereg koncertów, które przeniosą publiczność pod niebo Paryża. Swoim słuchaczom opowie o życiu artystki i przybliży treść jej piosenek.
Elżbieta Frączek  absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu, AWFiS w Gdańsku oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Uczestniczka kursów: 21 Dni Wokalnych Wyzwań oraz Wokalna Alchemia Agnieszki Hekiert, II Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych Elżbiety Zapendowskiej oraz Letnich Kursów Muzycznych w klasie śpiewu Agaty Savy,  Mieszkanka Łeby, zawodowo związana z pracą pedagogiczną. Wielokrotnie uczestniczyła oraz inicjowała wydarzenia kulturalne na terenie Łeby. Od 2007 roku, założycielka i członek zespołu Bel Canto, który ma w repertuarze utwory muzyki rozrywkowej, a także sakralnej. Znajomość języka francuskiego pozwoliła na szersze zainteresowanie muzyką francuską, a w szczególności piosenkami Edith Piaf. W swoim solowym repertuarze posiadała już wcześniej piosenki tej artystki, a współpraca z Andrzejem i Marią Formela zaowocowała realizacją osobnego  projektu. Oryginalne instrumentarium pozwoli słuchaczom przenieść się na uliczki Paryża i przeżyć wzruszające chwile.
Andrzej Formela  absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosińskiej. Od 16 lat związany  z Wejherowem, jako nauczyciel akordeonu w tamtejszej Szkole Muzycznej. Akordeonista zaangażowany  w animowanie kultury muzycznej na terenie powiatów: wejherowskiego i lęborskiego. Współpracował m.in. z: Misternikami kaszubskimi  Pasja na Kalwarii Wejherowskiej, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie koncerty z cyklu Spotkania z Muzyką Kaszub, Wejherowskim Centrum Kultury zespół akordeonowy, Lęborskim Centrum Kultury coroczne koncerty z okazji święta miasta, Lęborskim Chórem Kameralnym Sensus Musicus.
Jest autorem wielu opracowań i aranżacji na różnorodne składy instrumentalne. Skomponował utwór, który od 2003 roku jest oficjalnym Hejnałem Miasta Ostróda.
Maria Formela  absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. F.Chopina w Wejherowie. Obecnie uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie skrzypiec prof. Andrzeja Kacprzaka. Występowała w zespołach kameralnych złożonych z dojrzałych muzyków, m.in.: Zagan Acoustic, z którym jesienią 2018, zagrała w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.
Jest laureatką wielu konkursów i festiwali: Sopockiego Konkursu Skrzypcowego, Ogólnopolskiego Konkurs Skrzypcowego Bajeczna Miniatura w Elblągu, Kaszubskich Prezentacji Skrzypcowych w Kościerzynie.
Maria bierze udział w inicjatywach kulturalnych na terenie Lęborka i Wejherowa. W 2018 roku dołączyła do zespołu muzyki dawnej Lunaris, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku. Obecnie jest stypendystką Burmistrza Miasta Lęborka oraz Centrum Edukacji Artystycznej.