stat
Impreza już się odbyła

Już po raz trzeci zapraszamy na muzyczny cykl w malowniczej scenerii Stawu Wróbla na gdańskim Jasieniu. W wakacyjne wieczory swoją twórczość zaprezentują przedstawicielki i przedstawiciele różnych nurtów muzyki alternatywnej i jazzowej. W tym roku zapraszamy na dwie premiery duetów Niebo Niebo (Tomek Gadecki, Joanna Szudlarek) i Deae (Ola Rzepka, Zofia Ilnicka) oraz solowe koncerty Emilii Gołos i Emila Miszka.

22 - 29 listopada 2024, g. 18:00 - 19:00

Gdańsk,
bilety 20 zł

11 października - 22 grudnia 2024

Gdańsk, Skwer przy stawie Subisława...
Wstęp wolny
Koncerty nad Stawem Wróbla poszerzają ofertę kulturalną w południowych dzielnicach Gdańska o występy młodych i rozpoznawalnych twórców i twórczyń - oryginalnej muzyki możemy doświadczyć w niezwykłych okolicznościach przyrody w ciągu tygodnia.

Koncerty nad Stawem Wróbla 2024 - PROGRAM



1.08.2024 | Emil Miszk | "In the zone"

Doświadczenie bycia samemu na scenie jest wyjątkowe. Z jednej strony posiadasz pełną kontrolę nad tym, co się dzieje. Z drugiej wchodzisz w interakcję jedynie z samym sobą. Cisza jest równoprawnym partnerem i twoim sprzymierzeńcem. Chyba wszyscy z nas doświadczyli w swoim życiu chwil, w których tracimy poczucie czasu, momentu, w którym nic więcej, oprócz wykonywanej czynności, się nie liczy. Ten moment określany jest jako bycie w strefie, czyli "in the zone".

Emil Miszk - trębacz, współtwórca takich składów jak PESH, BLED, Tomasz Chyła Quintet czy kwartet trąbek historycznych Tubicinatores Gedanenses. Lider Emil Miszk & The Sonic Syndicate, z którym w roku 2019 zdobył nagrodę Fryderyk w kategorii Jazzowy Debiut Roku za album "Don't Hesitate!". Współpracował z takimi artystami jak: Markus Stockhausen, John Medeski, John Scofield, Andreas Staier, Leszek Kułakowski, Marcin Masecki, Mitch & Mitch. Współzałożyciel niezależnej wytwórni Alpaka Records

8.08.2024 | Emilia Gołos - UWAGA!
Z uwagi na zapowiadane deszczowe popołudnie solowy koncert Emilii Gołos nad Stawem Wróbla zostaje przeniesiony na 29 sierpnia! Dokładna godzina koncertu zostanie podana na stronie organizatora www.fpalma.pl w późniejszym terminie


Solowy projekt Emilki Gołos to strumień świadomości przetłumaczony na pianino, syntezator, komputer i głos, w różnych proporcjach. Zbiór wierszy i notatek, ładnych melodyjek i dysharmonii. Zapoczątkowany został w 2020 albumem The Complicated Life of Tardigrades.

Emilia Gołos - improwizatorka, pianistka, syntezatorzystka, kompozytorka. Tworzy przede wszystkim muzykę improwizowaną, eksperymentalną i elektroniczną, nie tylko w swoich projektach muzycznych, ale również do performansów tańca współczesnego i sztuk teatralnych. Współtworzy m.in. zespoły Tropical Soldiers in Paradise, Kinga, Travel Adapter oraz duety z Zuzą Jasińską i Szymonem Wójcikiem. Absolwentka Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii w Niemczech.

22.08.2024 | DEAE | Lithium

Duet na flety, perkusję, klawisze i elektronikę. Punktem wyjścia DEAD są średniowieczne utwory Hildegardy z Bingen, przekształcone w częściowo zakomponowany współczesny materiał improwizowany, uporządkowany i przefiltrowany przez własną, swoistą wrażliwość muzyczną. W czerwcu ukazał się ich debiutancki album "Lithium" nakładem wytwórni Kilogram Records.

Zofia Ilnicka - flecistka, kompozytorka, improwizatorka. W 2016 roku ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Od wielu lat ściśle związana z wykonawstwem muzyki nowej i improwizowanej. Współpracowała z Landjugendorchester NRW, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.

Ola Rzepka - perkusistka, pianistka, kompozytorka, performerka, współtworzyła takie zespoły jak Drekoty, Alte Zachen czy Wovoka. Absolwentka Specjalności Rytmika Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu oraz stypendystka Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze w klasie fortepianu i perkusji. Stypendystka Ministra Kultury i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

29.08.2024 | Niebo, Niebo

NIEBO, NIEBO to projekt Joanny Szkudlarek i Tomka Gadeckiego. Klimat muzyki zespołuoscyluje pomiędzy dark ambientem a trip-popem. To mieszanka niepokojących transowych dźwięków elektronicznychi opartych na nich, często zaskakująco łagodnych harmonii głosu i saksofonu. Warstwę muzyczną dopełniają (w większości napisane po polsku) teksty Joanny.

Tomek Gadecki - saksofonista, kompozytor, improwizator. W swojej twórczości stawia interakcję jako podstawowy czynnik sprawczy. Współzałożyciel zespołów takich, jak Olbrzym i kurdupel, ZUOM, Awatair, Sambar, Lonker See, Choroby pszczół. Współpracuje z teatrami, malarzami i performerami. Nadal żyje

Joanna Szkudlarek - śpiewa, pisze, uwielbia eksperymenty muzyczne. Współpracowała m.in. z zespołami Olbrzym i kurdupel, Promise Wonders, Borowski/Miegoń, Sunwôrm, współtworzyła projekt So This Is Goodbye. W latach 2020-21 chórzystka Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2020 roku chórzystka Katedralnego Chóru Parafii Prawosławnej św. Mikołaja w Gdańsku.

Lokalizacja: molo przy stawie Stawem Wróbla, Gdańsk Jasień, ul. gen. Władysława Andersa 18/22.
Dojazd: przystanek PKM Gdańsk Jasień / przystanek autobusowy (127, 130)

Organizator: Fundacja Palma
Partner: Rada Dzielnicy Jasień
Patron medialny: Glissando
Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście