Koncerty piosenki aktorskiej - W szkole wolności Amfiteatr Orana Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncerty piosenki aktorskiej - W szkole wolności Opinie (2)

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza w każdą niedzielę września o godz. 18:00 na koncerty piosenki aktorskiej do Amfiteatru Orana w Parku Oruńskim.

W pierwszą niedzielę września o godz. 18:00 w Parku Oruńskim zostanie zaprezentowany wyjątkowy koncert pt. ,,W szkole wolności". Wydarzenie ma upamiętniać heroiczną obronę Westerplatte podczas II Wojny Światowej, a także nawiązywać do 40. rocznicy porozumień sierpniowych. Na scenie Amfiteatru Orana pojawią się czołowi polscy aktorzy i wokaliści, m.in Patrycja Makowska, Joanna Trzepiecińska, Andrzej Seweryn i Piotr Zubek, którzy wystąpią w towarzystwie kwartetu smyczkowego. Na Scenie w wyjątkowej aranżacji usłyszymy także wiersze najwybitniejszych polskich poetów: K.K.Baczyńskiego, Z.Herberta, K.I.Gałczyńskiego, E.Brylla i W.Broniewskiego.

piosenka aktorska - koncerty w Trójmieście


Andrzej Seweryn - aktor teatralny i filmowy, reżyser i dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Przez Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego i Zbigniewa Zapasiewicza został uznany za jednego z trzech największych polskich aktorów dramatycznych po 1965 r. (obok Piotra Fronczewskiego i Wojciecha Pszoniaka). Wystąpił w filmach takich jak: Ziemia obiecana (jako Maks Baum), Człowiek z żelaza (kapitan Wirski), Lista Schindlera (Julian Scherner), Ogniem i mieczem (Jeremi Wiśniowiecki) czy Bitwa pod Wiedniem (Jan Andrzej Morsztyn). Zagrał także Zdzisława Beksińskiego w filmie Ostatnia rodzina, za co otrzymał nagrodę Srebrnego Lamparta, Polską Nagrodę Filmową Orzeł, oraz nagrodę za pierwszoplanową rolę męską podczas 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni. W 1994 roku otrzymał we Francji Order Sztuki i Literatury, a w 1999 Narodowy Order Zasługi. W 2006 roku został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, w 2008 r. Krzyżem Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Joanna Trzepiecińska - aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, a także piosenkarka. Występuje głównie na deskach warszawskich teatrów, gdzie zagrała m.in Nancy w przedstawieniu Woody'ego Allena Zagraj to jeszcze raz, Sam w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Odniosła także sukces sceniczny rolą Królewny Śnieżki w musicalu o tym samym tytule w reż. Krzysztofa Kolbergera na scenie Teatru Komedia w Warszawie, a także Opery i Operetki w Szczecinie (1999). Bierze udział w programach muzycznych i koncertuje z takimi muzykami jak Bogdan Hołownia, Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Andrzej Łukasik i Janusz Szrom. Występuje także z własnymi recitalami oraz śpiewając piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Uznanie publiczności zdobyła w roli "Alutki" Kossoń, żony Jędruli (Tomasz Dedek) w serialu Rodzina zastępcza. Jest laureatką wielu nagród filmowych i telewizyjnych.

Patrycja Makowska - wokalistka, trenerka wokalna i uczestniczka programu TVP2, The Voice of Poland, gdzie spodobała się Markowi Piekarczykowi i trafiła do jego zespołu. Uczestniczyła także w programie Bitwa na głosy. Drużyna Janusza Panasewicza, w której śpiewała, doszła do samego finału, jednak nie udało im się wygrać. Od lat można uczestniczyć w jej koncertach w Ełckim Centrum Kultury.

Piotr Zubek - wokalista, autor tekstów, aktor. Nagrywał utwory m.in. z Kasią Cerekwicką, Kasią Wilk i Anią Szarmach. W 2018 roku u boku m.in. Kayah, Maryli Rodowicz i zespołu PECTUS nagrał utwór na płytę Niepodległa 1918-2018, której premiera odbyła się na deskach Teatru Wielkiego. W 2019 roku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego. Krążek powstał przy współpracy z pianistą jazzowym Bogdanem Hołownią oraz innymi czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej. Za tę właśnie płytę nagrodzony został Mateuszem Radiowej Trójki w kategorii ,,najlepszy jazzowy debiut roku". Na srebrnym ekranie pojawiał się kilkakrotnie, w programach takich jak Bitwa na głosy, Superdzieciak, Must Be The Music oraz w telewizyjnych koncertach.