Koncerty przy stawie Wróbla | Maja Miro Gdańsk Jasień Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncerty przy stawie Wróbla | Maja Miro

Wydarzenie w ramach

W lipcowe wieczory zapraszamy nad niezwykły Staw Wróbla, gdzie na Pomoście Jasień Gdańsk trójmiejscy muzycy zaprezentują premierowe projekty, związane z ich najnowszymi wydawnictwami. Od syntezatorowej elektroniki, przez ambientowo-shoegaze'owe improwizacje, po eksploracje brzmień fletów. Zapraszamy do kontemplowania oryginalnej muzyki w niezwykłych okolicznościach przyrody.

Miejsce: Staw Wróbla, Pomost Jasień Gdańsk, ul. gen. Władysława Andersa 18/22

koncerty w Trójmieście


Dojazd: do przystanku "Jasień PKM" Pomorską Koleją Metropolitalną lub autobusami 127, 130, 155 i 164.
PROGRAM:

13.07 - Maciej Polak
Życie Maćka Polaka od 25 lat toczy się dookoła syntezatorów analogowych zajmuje się ich renowacją w ramach prowadzonej przez siebie firmy analogia.pl, od dekad pisuje na temat ich historii na łamach prasy, ale przede wszystkim jest ich użytkownikiem i pasjonatem. Współtworzy zespół Pin Park, z którym wydał do tej pory dwie płyty. Błogosławieństwem i przekleństwem zarazem jest praca Polaka, bowiem przez jego ręce przechodzą tuziny najbardziej klasycznych instrumentów. Daje mu to dużą frajdę, ale też nastręcza trudności, bo zabawek jest wiele, zajawki jeszcze więcej, a czas nie jest z gumy. Ratuje go jednak prawdziwa miłość jego życia syntezator EMS Synthi AKS. Nakładem Coastline Northern Cuts ukazał się właśnie jego solowy album 1972, będący hołdem dla tego instrumentu.

20.07 - Maja Miro
Multiflecistka, specjalizująca się w instrumentach historycznych, improwizatorka, kompozytorka. Autorka projektów intermedialnych, sytuujących flet barokowy w różnych kontekstach współczesnych. Przygotowuje je z artystami różnych dziedzin sztuki tancerzami, rzeźbiarzami, filmowcami, aktorami, reżyserami i innymi muzykami m.in. Mikołaj Trzaska, Dominik Strycharski, Jacaszek. Jest współzałożycielką i członkinią zespołu instrumentów historycznych SILVA RERUM arte oraz prezeską Fundacji SILVA RERUM, działającej w Gdańsku, która we współpracy z Miastem Gdańskiem organizuje festiwale poświęcone muzyce dawnej w Trójmieście. Nagrała kilkanaście płyt z muzyką barokową, współczesną i folkową. Współpracuje jako wykładowczyni z Akademią Muzyczną w Gdańsku.

28.07 - Olga Anna Markowska
Artystka wizualna, instrumentalistka i kompozytorka. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży i gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tworzy muzykę solowo na wiolonczeli i cytrze, oraz w duecie z Wojciechem Wilkiem /Teufelsberg/. Zespół wydał w czerwcu 2021 kasetę "Uncomfortably Close". W twórczości wizualnej i muzycznej porusza tematy dotyczące pamięci miejsc, tożsamości i relacji człowieka z naturą.

Działania odbędą się w ramach programu Edukacja do Kultury. Gdańsk.

Przeczytaj także