stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wydarzenie w ramach

Lato nadeszło, czas więc na wakacyjne koncerty piosenki aktorskiej w Amfiteatrze Orana. W każdą niedzielę lipca i sierpnia, w Parku Oruńskim o godz. 18:00 wystąpią popularni aktorzy, znani z desek teatralnych oraz ze szklanego ekranu.

mar 10

poniedziałek, g. 19:00

bilety 95 - 175 zł
wyprzedane
Program Amfiteatru otworzy koncert Marii Niklińskiej (3.07), a tydzień później (10.07) odbędzie się Dzień dla Hospicjum Dutkiewicza, w ramach którego na scenie pojawią się: Marta Burdynowicz i Adam Pietrzak oraz Gdyńska Orkiestra Symfoniczna z Piotrem Zemłą.

piosenka aktorska - koncerty w Trójmieście


W kolejnych tygodniach wystąpią: Joanna Trzepiecińska (17.07), Stanisław Górka (24.07), Ewa Konstancja Bułhak (31.07), Tamara Arciuch (7.08), Robert Kudelski (14.08) i Olga Bończyk (21.08). Cykl letnich wydarzeń w Amfiteatrze Orana zamknie Katarzyna Żak i jej koncert pt. Miłosna Osiecka (28.08).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Park Oruński jeden z najstarszych parków i drugi co do wielkości park miejski w Gdańsku dzięki Scenie Muzycznej GAK, od czterech sezonów staje się miejscem spotkań artystów z gdańską publicznością. Jest to jedyne miejsce w Trójmieście, w którym mieszkańcy mogą na świeżym powietrzu, za darmo, posłuchać piosenki aktorskiej. W poprzednich edycjach na deskach Orany wystąpili m.in Sonia Bohosiewicz, Stanisława Celińska, Anna Dereszowska, Lech Dyblik, Anna Guzik, Emilian Kamiński, Maciej Musiałowski, Piotr Polk, Katarzyna Skrzynecka, Hanna Śleszyńska, Dorota Stalińska, czy Zbigniew Zamachowski.

10.07, GODZ. 18:00 DZIEŃ DLA HOSPICJUM DUTKIEWICZA: MARTA BURDYNOWICZ I ADAM PIETRZAK ORAZ GDYŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA I PIOTR ZEMŁA
Marta Burdynowicz aktorka musicalowa, dubbingowa i wokalistka, która zwyciężyła 12. edycję programu The Voice of Poland. W 2014 r. rozpoczęła współpracę z Teatrem na Plaży w Sopocie, a także gościła na scenie warszawskiego Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku czy w warszawskim Teatrze Roma. W 2015 i 2016 r. była finalistką Międzynarodowego Konkursu Piosenki Anny German. W 2018 r. zdobyła Nagrodę Publiczności oraz otrzymała wyróżnienie jury XXI edycji konkursu Pamiętajmy o Osieckiej w Teatrze Nowym w Poznaniu. Była uczestniczką i solistka wielu festiwali i koncertów musicalowych na terenie całej Polski, m.in. w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku i Filharmonii Opolskiej. Była także jurorką programu Śpiewajmy razem. All Together Now. Zajmuje się także dubbingiem. Zadebiutowała na kinowym ekranie w roli matki Teresy w filmie Piotra Trzaskalskiego Na chwilę, na zawsze (2021).

Adam Pietrzak absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Licencjat uzyskał w klasie fortepianu klasycznego dr hab. Pawła Rydla, później zaś studia II st. ukończył w klasie fortepianu jazzowego u prof. dr Włodzimierza Nahornego. Od 2008 roku do chwili obecnej jest akompaniatorem na AM w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim, spec. musical. Jego głównym obszarem zainteresowań jest współpraca z wokalistami, natomiast gatunki muzyczne w których najchętniej się porusza to pop, jazz i musical. Pisze i aranżuje muzykę dla zespołów wokalnych, chórów. Od jakiegoś czasu poświęca także swój czas kompozycji, m. in. piosenek. Gra i udziela się w różnych projektach.
Gdyńska Orkiestra Symfoniczna (GOS) jest orkiestrą społeczną działającą na terenie Trójmiasta i okolic. Wywodzi się z orkiestry symfonicznej, założonej w październiku 1946 roku, która powstała przy Stoczni imienia Komuny Paryskiej w Gdyni. Jej twórcą był Jan Wroński, główny księgowy Stoczni, członków orkiestry zaś stanowili stoczniowcy oraz posiadający wykształcenie muzyczne uczniowie, studenci, osoby pracujące w innych zawodach, a także emeryci połączeni wspólną pasją do muzykowania. Wierna koncepcji swoich założycieli pielęgnuje tę formę twórczego odreagowania, stwarzając jednocześnie możliwość kontynuacji gry na instrumencie tym, którzy z różnych powodów nie zajmują się muzyką zawodowo. W bogatym i zróżnicowanym repertuarze orkiestry można znaleźć ponad 200 kompozycji, poczynając od barokowych, a kończąc na twórczości współczesnych kompozytorów polskich. Zespół wykonuje muzykę klasyczną, operetkową, musicalową, filmową, a także rozrywkową. Liczy około 35 członków. Mimo różnic wieku, jak i muzycznego wykształcenia, tworzy zgrany zespół, który z pasją i zaangażowaniem promuje kulturę dźwięków.

Piotr Zemła pochodzi z Koszalina. Na co dzień zajmuje się projektowanie wnętrz, a muzyka to jego wielka pasja, podobnie jak zbieranie starych płyt winylowych. Być może z miłości do tych staroci najlepiej czuje się w swingu i repertuarze musicalowym. Wystąpił w programie ,,Must Be The Music.