Koncerty w muszli: Sopocka Orkiestra Promenadowa | Krystyna Durys Molo w Sopocie Sopot Sprawdź!
stat

Koncerty w muszli: Sopocka Orkiestra Promenadowa | Krystyna Durys Opinie (2)

PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej! Zagra Sopocka Orkiestra Promenadowa oraz Krystyna Durys z zespołem.

16:00 Sopocka Orkiestra Promenadowa
17:30 Krystyna Durys

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


SOPOCKA ORKIESTRA PROMENADOWA
Od ponad 30 lat prowadzona jest przez Mariana Stefanowicza - muzyka orkiestry Opery Bałtyckiej a zarazem pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku. W skład Zespołu wchodzą znakomici muzycy z Opery Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Repertuar Orkiestry obejmuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową - arie operowe, operetkowe, musical, standardy jazzowe oraz charakterystyczne marsze dla zespołów dętych. Z zespołem współpracują także znakomici soliści.

KRYSTYNA DURYS
Laureatka 2. miejsca w kat. "Nowa Nadzieja" w ankiecie "Jazz Top", zdobywczyni legendarnej "Złotej Tarki" na 44. "Old Jazz Meeting" w Iławie, uczestniczka jednego z największych festiwali jazzowym na świecie "Java Jazz Festival 2017" (Indonezja) zaprasza na swój koncert "Tribute To Ladies Of Jazz" oparty na jej debiutanckiej płycie. Usłyszymy najciekawsze, najpiękniejsze utwory z repertuaru: Billie Holiday, Elli Fitzgerald, Niny Simone, Erthy Kitt, Shirley Horn, Natalie Cole, Sary Vaughan i Anity O'Day.

Z Krystyną Durys zagrają:

Paweł Hulisz - trąbka, flugehorn
Marcin Janek - saksofony, klarnet
Adam Wiśniewski - puzon
Marek Jurski - pianino
Piotr Kułakowski - kontrabas
Adam Zagrodzki - perkusja

Czytaj także