stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Konfrontacje: 20 000 gatunków pszczół | Dyskusyjny Klub Filmowy UG Miłość Blondynki

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście
maj 23

czwartek, g. 18:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł

7 - 13 czerwca 2024, g. 15:45

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 10 zł
Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki, działający pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na cotygodniowe czwartkowe spotkania filmowe: prelekcja - pokaz - dyskusja. Pokazy filmowe dla wszystkich widzów ciekawych dobrego kina i dyskusji po seansie. Cho Do Kina Kino Ludzie Pasja!

Konfrontacje: 20 000 gatunków pszczół | DKF UG Miłość Blondynki
Reż.: Estibaliz Urresola Solaguren, Hiszpania, 2023, 125 min.
Występują: Sofía Otero, Patricia López Arnaiz, Ane Gabarain
Język oryginalny: hiszpański, baskijski, francuski
Gatunek: dramat

Najlepszy hiszpański film roku, a także zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszą rolę aktorską na MFF w Berlinie. Dziesięcioletnia (!) Sofia Otero jest najmłodszą w historii Berlinale laureatką tej nagrody. W 20 000 gatunków pszczół wciela się w postać, która pewnego upalnego lata, pośród brzęczących uli, basenowego gwaru i rodzinnych kłótni, zacznie gorączkowo szukać swojego miejsca w roju. 

Dziecko, które zakwestionuje zastane normy, zasady i tradycje, sprawi, że na jaw wyjdą długo skrywane tajemnice, a kobiety z rodziny przyjrzą się własnym wyborom i stłumionym pragnieniom. Dziecięcy bunt przypomni im, że prawdę o sobie można manifestować na wiele sposobów. 

Debiut Estibaliz Urresoli Solaguren to czuły, delikatny film o akceptacji, pełen zachwytu dla różnorodności świata, w którym jest miejsce aż na 20 000 gatunków pszczół. Dlaczego zatem ogromne bogactwo sposobów, na jakie manifestuje się ludzka osobowość, płeć czy seksualność, tak często budzi sprzeciw? 20 000 gatunków pszczół to także wzruszający portret rodziny, która jest jak rój: każdy ma tu swoją rolę, wszyscy chronią się nawzajem. Jest tu miejsce dla zagubionych matek, odważnych córek, ciotek-outsiderek i strzegących rodzinnych sekretów babć. A choć w tym ulu huczy od emocji, zderzają się pokolenia i doświadczenia, to każda z jego mieszkanek ma prawo chcieć dla siebie całego życia. 

Nagrody i festiwale:
- Berlinale 2023: Nagroda za najlepszą rolę główną (Sofia Otero)
- Festiwal Filmowy w Maladze 2023: Najlepszy Hiszpański Film Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Patricia López Arnaiz)
- Premio Feroz Puerta Oscura: Nagroda hiszpańskich krytyków filmowych
- Nagrody Goya 2023 15 nominacji, w tym: dla Najlepszego Filmu, Najlepszy Debiut Reżyserski, Najlepszy Scenariusz Oryginalny, Najlepsze Zdjęcia,Najlepsze Role pierwszo- i drugoplanowe
- Europejskie Nagrody Filmowe 2023 Europejskie Odkrycie: Nagroda FIPRESCI (nominacja) 

https://gutekfilm.pl/20-000-gatunkow-pszczol-urresola-solaguren

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł
  • Bilet ulgowy
    10 zł
Karnety: 1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł / 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł

Sprzedaż karnetów na www.ekobilet.pl/ack oraz na pół godziny przed seansem z opcją płatności gotówką lub terminalem płatniczym.

* karnety ulgowe dla studentów UG, PG, GUMed-u, pracowników UG, uczniów szkół średnich, słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca lub Metropolitalnej Karty dla Kultury

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu bez podawania przyczyny.