Kongres Polonii Medycznej Polska Filharmonia Bałtycka Gdańsk Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Kongres Polonii Medycznej

Kongres Polonii Medycznej oraz Światowy Zjazd Lekarzy Polskich to cykliczne spotkanie lekarzy z Polski z lekarzami polskiego pochodzenia pracującymi w różnych krajach na całym świecie. Jest to wydarzenie naukowe oraz integrujące polskie środowiska medyczne.

W dniach 29 maja - 1 czerwca 2019 w Gdańsku odbędzie się się jubileuszowa X edycja Kongresu Polonii Medycznej oraz III edycja Zjazdu Lekarzy Polskich. W związku z tym zaplanowaliśmy bogaty program naukowy oraz interesujące wydarzenia towarzyszące. Odbędą się trzydniowe sesje naukowe, których tematem przewodnim będzie: "Postęp techniczny w służbie medycyny".

Nowoczesne techniki i technologie, ich wpływ na spektakularny rozwój różnych dziedzin medycyny będą głównymi tematami prezentacji i dyskusji, ale w programie Kongresu przewidujemy również sesje dotyczące etyki i deontologii w pracy lekarza, programów dalszego działania medycznych organizacji polonijnych, czy lekarskich pasji pozazawodowych. Ponadto planujemy otworzyć dyskusję nad nawiązaniem międzynarodowej współpracy naukowej lekarzy polskich pracujących na całym świecie oraz wspomagania edukacji lekarskiej.

PEŁNY PROGRAM WYDARZENIA

Kongresowi towarzyszą liczne wydarzenia towarzyszące m.in. koncert Leszka Możdżera, wystawy, wycieczki, zwiedzanie Trójmiasta, udział w wieczornych spotkaniach

Celem Kongresu jest stworzenie płaszczyzny wymiany wiedzy i doświadczeń Polskich lekarzy i lekarzy dentystów z lekarzami polskiego pochodzenia pracującymi w różnych krajach na całym świecie. Chcemy promować medyczne osiągnięcia naukowe Polaków. Niemniej ważnym aspektem Kongresu jest rola integracyjna Polonii Medycznej rozproszonej po całym świecie. Jest to jedyne takie wydarzenie, które pozwala na spotkanie tak wielu lekarzy polskiego pochodzenia w jednym miejscu.
Organizatorem X Kongresu Polonii Medycznej jest Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku oraz Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych.

Czytaj także