stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdański Park Naukowo - Technologiczny oraz Cappella Gedanensis serdecznie zapraszają na koncert z cyklu Wielkie Dzieła - Sławni Wykonawcy. Wystąpią Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce oraz zespół instrumentalny Cappelli Gedanensis.

gru 29

niedziela, g. 16:00, 19:00

bilety 140 zł
Kup bilet
sty 19

niedziela, g. 18.00

bilety 45 zł
Kup bilet

W programie:


Antonio Vivaldi: Le quattro stagioni / Cztery pory roku
Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce
Concerto in E-dur, Op. 8, RV269
La primavera/ Wiosna
Allegro, Largo, Allegro
Concerto in G minor, Op. 8, RV 315
L'estate/ Lato
Allegro non molto, Adagio, Presto
Concerto in F-dur, Op. 8 RV 293
L'autunno/ Jesien
Allegro, Adagio molto, Allegro
Concerto in F minor, Op. 8, RV 297
L'inverno/ Zima
Allegro non molto, Largo, Allegro


muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


KONSTANTY ANDRZEJ KULKA
Urodził się 5-go marca 1947 r. w Gdańsku. Od Liceum Muzycznego do końca studiów w Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku pracował pod kierunkiem prof. Stefana Hermana. 26 marca 1971 r. uzyskał dyplom ukończenia studiów wyższych z wynikiem bardzo dobrym z najwyższym wyróżnieniem.

W roku 1964 będąc jeszcze uczniem Liceum Muzycznego brał udział w Międzynarodowym Konkursie im. Nicolo Paganiniego w Genui. Otrzymał tam dyplom z wyróżnieniem specjalnym. We wrześniu 1966 roku zajmuje pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Radiofonii Niemieckich w Monachium i od tej pory rozpoczyna się jego międzynarodowa kariera. Od roku 1967 do chwili obecnej wykonał ponad 1500 koncertów symfonicznych i recitali na całym świecie (Europa, Azja, Japonia, Australia, Ameryka Pomocna i Południowa). Grał z takimi orkiestrami jak np. Filharmonia Berlińska, Chicago Symphony, Minneapolis, London Symphony, Konzertgebau Amsterdam, English Chamber i inne.

Występuje na takich festiwalach muzycznych jak w Lucernie, Bordeaux, Berlinie, Brighton, Pradze, Barcelonie, Flandrii, Warszawie i w wielu innych. W roku 1970 brał udział w wielkim festiwalu muzycznym poświęconym Ludwikowi van Beethovenowi w jego 200-letnia rocznice urodzin.

Dokonuje wielu nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych. W jego dorobku nagraniowym można wymienić miedzy innymi koncerty: Vivaldiego, Mozarta, Mendelssohna, Głazunowa, Lalo, Bartoka, Prokofiewa, Beethovena, Brahmsa, Karłowicza, Pendereckiego, Hindemitha, Szymanowskiego i inne.

Nagrał tez wiele sonat i utworów wirtuozowskich. Uprawiał również kameralistykę. Bierze również udział w nagraniach polskiej muzyki współczesnej (Penderecki, Lutosławski, Knapik, Bloch, Jabłoński i inni). Za nagranie wszystkich utworów Karola Szymanowskiego otrzymał nagrodę specjalną Polskiego Radia. Również za nagrane dwa koncerty Szymanowskiego otrzymał w Paryżu w roku 1981 nagrodę "Grand Prix du Disaue". Za granica często wykonuje utwory polskich kompozytorów. Był pierwszym po Sternic wykonawca I koncertu Krzysztofa Pendereckiego - grał ten utwór wielokrotnie w Europie i Ameryce Pomocnej głównie pod batuta kompozytora. Bierze udział w wielu tournee zagranicznych z polskimi orkiestrami.

Jest związany bezpośrednio z Filharmonia Narodowa gdzie od 1984 roku jest na etacie solisty. Z ta tez orkiestra głównie pod batuta Witolda Rowickiego a później Kazimierza Korda objechał wielokrotnie niemal cały świat.

Od 1994 r. jest profesorem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Otrzymał wiele wyróżnień m. in. nagrody Ministra Kultury i Sztuki, nagrodę Ministra Spraw Zagranicznych za wybitne zasługi w propagandzie kultury polskiej za granica, Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, wiele tytułów honorowych oraz odznaczeń okolicznościowych np. złote odznaki za prace społeczna dla miasta Krakowa, za zasługi dla Gdańska.

Wstęp po uprzedniej rezerwacji pod nr 58 585-88-88 do dnia 11.04.2013.