stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Największa i najbardziej popularna na świecie genealogiczna baza danych - portal ancestry.com - jest dostępna dla odwiedzających Muzeum Emigracji w Gdyni. Każdy kto chciałby zrekonstruować historię swojej rodziny uzyska tu wgląd w setki milionów skanów oryginalnych dokumentów.

sty 7

wtorek, g. 11:00

Trójmiasto, Online
Wstęp wolny
sty 10

piątek, g. 19:30

bilety 130 zł
Ze stanowisk z dostępem do portalu może skorzystać każdy, w godzinach otwarcia Muzeum. Specjaliści od poszukiwań genealogicznych będą pełnić przy stanowiskach dyżury w środy, w terminach: 03.04, 17.04, 8.05, 22.05, 5.06, 19.06, 3.07, 17.07, 31.07, 14.08, 28.08, 11.09, 25.09, 9.10, 23.10, w godzinach 15:00 - 18:00.

Dominik Pactwa i Marcin Maniecki pomogą w obsłudze strony i podpowiedzą jak prowadzić poszukiwania. Konsultacje skierowane będą przede wszystkim do osób, które prowadziły już badania genealogiczne i pragną poszerzyć swoją wiedzę.

Dla tych, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z genealogią Muzeum organizuje także kolejną edycję cieszących się ogromną popularnością warsztatów pod nazwą "Łączymy historie".

Ancestry.com to skarbnica dokumentów niezwykle przydatnych w poszukiwaniach genealogicznych - obok aktów narodzin, małżeństw i zgonów, dostępne są tu także spisy ludności z różnych krajów, listy pasażerów emigrujących z Europy do Stanów Zjednoczonych, Kanady i innych państw, rejestry wojskowe, książki adresowe czy kolekcje nekrologów.

Serwis jest szczególnie pomocny w badaniu historii rodzin, których losy w przeszłości związane były ze Stanami Zjednoczonymi, Kanadą, Australią, Niemcami, Francją, Wielką Brytanią, Holandią, Włochami czy krajami skandynawskimi. Dotyczy to zarówno emigracji do tych krajów, jak i imigracji do Polski. Z uwagi na m.in. ogrom udostępnionych dokumentów oraz różnorodność kolekcji, portal od wielu lat co roku plasuje się w ścisłej czołówce rozmaitych rankingów najlepszych stron poświęconych tej tematyce.

W Stanach Zjednoczonych dostęp do ancestry.com oferują m.in. biblioteki i archiwa państwowe. W Polsce Muzeum Emigracji jest pierwszą instytucją publiczną, która umożliwia korzystanie z zasobów zgromadzonych w serwisie. Z sześciu ogólnodostępnych, multimedialnych stanowisk genealogicznych można korzystać w godzinach otwarcia Muzeum bez konieczności zapisów. Również do udziału w konsultacjach wcześniejsze zgłoszenia nie są wymagane.

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres email: genealogia@muzeumemigracji.pl

https://www.polska1.pl/pl/dzialania/konsultacje_genealogiczne