stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sztuka Wyboru zaprasza na "Kontakt" - wydarzenie o charakterze kameralnego koncertu poprzedzonego wernisażem. Będzie to prezentacja efektu wielu spotkań artystów wizualnych z muzykami, podczas których wykonywana i omawiana będzie wybrana do prezentacji muzyka.

18 października - 30 listopada 2024

Wstęp wolny

8 listopada 2024 - 12 stycznia 2025, g. 18:00

Gdańsk,
bilety 10 zł
ulgowy 6 zł
Twórcami i uczestnikami projektu są: muzycy, tj. studenci Wydziału Instrumentalnego oraz Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu Akademii Muzycznej w Gdańsku - Rafał Olas (pomysłodawca i koordynator projektu), Maciej Kacprzak, Paweł Ratajek, Wojciech Ulanowski (akordeoniści) - oraz artyści wizualni, absolwenci i studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - Martyna Lorbiecka (studentka IV roku na Wydziale Malarstwa), Paulina Jackowska, Edyta Kowalewska, Alicja Kubicka (absolwentki Wydziału Malarstwa, obecnie rezydentki Kolonii Artystów na Dolnym Mieście), i Piotr Paluch (absolwent Wydziału Grafiki, grafik projektowy).

Docelowym punktem i zwieńczeniem projektu będzie wykonanie koncertu połączonego z wypowiedzią artystów wizualnych, a także dyskusją na temat nowo powstałych dzieł, który odbędzie się 18 maja 2018r. w sali kolumnowej Sztuki Wyboru (Garnizon Kultury ul. Słowackiego 19, Gdańsk).W sali prezentowane będą malarskie wizualizacje zainspirowane utworami muzycznymi wykonane przez artystów wizualnych. Będą to prace stworzone pod wpływem inspiracji prezentowaną muzyką, wykonywaną podczas poprzedzających koncert spotkań muzyków z artystami wizualnymi. Każda praca malarska odpowiadać będzie jednemu z wykonanych na koncercie utworów. Podczas koncertu muzycy wykonają kolejno przygotowane przez siebie dzieła solowe oraz kameralne, a także jeden stworzony wspólnie (specjalnie na potrzeby wydarzenia). Po wykonaniu każdego z utworów następować będzie wypowiedź autora pracy wizualnej zainspirowanej danym utworem. W ten sposób artyści będą mogli przybliżyć publiczności motywy swojego działania, ale również osadzić dzieła w szerszym kontekście swojej twórczości.

Celem projektu jest integracja dwóch znacznie różniących się od siebie środowisk twórczych oraz popularyzacja muzyki akordeonowej i literatury z nią związanej. Integracja środowiska muzycznego z wizualnym będzie polegać na czynnej pracy obu grup, wynikiem której będzie powstanie i prezentacja nowych dzieł, zarówno malarskich, jak i muzycznych - stąd nazwa Kontakt, wynikająca z odnalezienia punktu styku różnych działalności.