Kormorany Wydział Remontowy Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Kormorany

To będzie muzyczne zwieńczenie Freedom & Peace Day 2.
Zapraszamy na koncert polskiej awangardy muzycznej, wrocławskiego zespołu Kormorany, który od początku swojej działalności związany był z działalnością Pomarańczowej Alternatywy. 

Uznawani za legendę polskiej awangardy, autorzy plastyczno-muzycznych happeningów - artyści zespołu Kormorany od ponad 30 lat intrygują słuchaczy stylem oraz bezkompromisowym podejściem do własnej twórczości. W latach 80. grupa słynęła z tradycyjnego grania w nietradycyjnych miejscach, m.in. na dworcach i ulicach. 

koncerty w Trójmieście


Muzyka Kormoranów towarzyszyła m.in. akcji "Major na Senatora" przed wyborami czerwcowymi w 1989 roku. Instrumentalna twórczość zespołu wielokrotnie stanowiła tło manifestacji politycznych, ale usłyszeć ją można również w teatrze czy kinie. 
Aktualnie zespół koncentruje się głównie na występach na żywo, tworząc starannie przygotowane, jednak otwarte na improwizację kompozycje, tak by każdy ze słuchaczy mógł mieć wpływ na ich kształt. Zespół wystąpi w składzie: Jacek "Tuńczyk" Fedorowicz, Piotr "Blusmen" Jankowski, Krzysztof "Konik" Koniczny, Artur "Gaja" Krawczyk.

Delegację wrocławską podczas FREEDOM & PEACE DAY 2 wspomagać będą gdańscy artyści: Michał Miegoń oraz Karol Schwarz, muzycy związani z niezależną, alternatywną trójmiejską wytwórnią muzyczną Nasiono Records.

organizatorzy | Europejskie Centrum Soldiarności, Wydział Remontowy 
partner | Nasiono Records 
patronat medialny | Trojmiasto.pl 

fot. Piotr Kłosowicz