Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Kosmici (17 opinii)

spektakl dramatyczny teatr dla dzieci
kasy:
58 341-94-83, 601-628-377
wystawia:
Miejski Teatr Miniatura
data premiery:
1 marca 2020
czas trwania:
1 h 15 minut bez przerwy
7.9
16 ocen
Twoja ocena to: 5
Kosmici
na podstawie sztuki Marii Wojtyszko

Dla widzów od 9 lat.

Opowieść o (prze)życiu w kosmosie dla widzów od 9 lat realizuje jeden z najczęściej nagradzanych duetów w polskim teatrze dla dzieci i młodzieży - dramatopisarka Maria Wojtyszko i reżyser Jakub Krofta.

Pia jest kapitanką promu kosmicznego. Razem z dorastającą córką, starzejącą się mamą i niestabilnym emocjonalnie androidem starają się zarobić na życie, organizując wycieczki po galaktyce. Pewnego dnia ich statek zostaje zaatakowany przez kosmitów. Czy nasi bohaterowie zostaną zjedzeni przez przedstawicieli obcej cywilizacji? I czy pasażerowie promu jeszcze kiedykolwiek wybiorą się z nimi na wycieczkę?

- "Kosmici" to spektakl w zaskakujący i świeży sposób mówiący o takich zagadnieniach, jak ekologia, różnorodność i relacje rodzinne. Będą się na nim bawić świetnie i 12-latkowie, i 42-latkowie, i 62-latkowie. To przedstawienie familijne, dla całej rodziny. Zabieramy wszystkich na wycieczkę w kosmos - komentuje dyrektor Miniatury, Michał Derlatka.

Trójmiejscy widzowie mogą znać twórców spektaklu - Marię Wojtyszko i Jakuba Kroftę - z nagradzanych spektakli "Piekło-niebo" i "Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie" prezentowanych podczas gdyńskiego festiwalu R@port. O to, jak będą wyglądać kosmiczni bohaterowie i ich statek zadba Matylda Kotlińska, scenografka, rzeźbiarka i projektantka kostiumów, absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Muzykę do przedstawienia komponuje Joanna Sówka-Sowińska, która w Miniaturze od strony dźwiękowej współtworzyła spektakle "Siedmiu krasnoludków" i "Tramwaje".

Reżyseria: Jakub Krofta
Scenografia: Matylda Kotlińska
Dźwięki: Joanna Sówka-Sowińska
Wideo, światło: Damian Pawela

Obsada:
Pia - Zofia Bartoś
Heiki - Marta Franciszkiewicz
Babcia - Hanna Miśkiewicz
Android Boui - Wojciech Stachura
Gornończyk Maciek - Piotr Srebrowski
Gornończyk 1, kura Szekspir - Piotr Kłudka
Gornończyk 2 - Krystian Wieczyński
Świnia - Jakub Ehrlich
Memita - Jacek Gierczak
Fermitanin Kuku - Jacek Majok

Recenzja Trojmiasto.pl