Kraków Street Band Gdańsk sobieszewo Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kraków Street Band

"Wyspa Skarbów" oraz "Projektornia" Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na koncert Kraków Street Band 12 sierpnia.

wrz 28

poniedziałek, g. 19:30

paź 24

sobota, g. 21:00 00:00

Gdynia,
11 sierpnia 2018 (sobota), kolumnada w parku im. J.J. Haffnera, Gdańsk Brzeźno, godz. 19.00
12 sierpnia 2018 (niedziela), miasteczko zlotowe ZHP, Wyspa Sobieszewska, ul. Wieniecka 20, godz. 19.00


blues - koncerty w Trójmieście


Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką miasta jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od czterech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność.
W marcu 2018 roku Kraków Street Band - jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował nasz kraj na European Blues Challenge 2018 w Norwegii. A to nie koniec wyróżnień! Poszczególni muzycy również zostali docenieni - Łukasz Wiśniewski uznany został za "Wokalistę Roku 2017", a Tomek Kruk otrzymał tytuł "Gitarzysty Roku 2017" według czytelników czasopisma "Twój Blues".

Trudno się temu dziwić - Muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią. Gdy w 2014 roku zbierali na debiutancką płytę poprzez kampanię crowdfundingową, w miesiąc zdobyli 170% planowanego budżetu. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku.

Godnie reprezentowali Polskę największych zagranicznych festiwalach - m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival (Włochy). W corocznej ankiecie czasopisma "Twój Blues" Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły "Odkrycie Roku 2014" i "Zespół Roku 2015".

W 2015 roku wydali drugą, wyjątkową płytę - album poświęcony pamięci Jerzego Wójcika pierwszego polskiego artysty wykonującego muzykę bluegrassową. Kompozycje z repertuaru jego zespołu, "Little Ole Opry", nagrane zostały wraz z Krystyną Święcicką - Wójcik i zaproszonymi gośćmi z krakowskiego muzycznego świata.

"Going Away" to trzecia płyta w dorobku Kraków Street Band, oparta w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Pięknie brzmiące pomieszczenia studyjne Radia Kraków pozwoliły uchwycić niuanse w muzyce 9-osobowego składu, która od czasu ulicznych początków nabrała rumieńców i treści.

Skład zespołu:
Łukasz Wiśniewski / wokal / harmonijka
Tomek Kruk / gitara Dobro
Piotr Grząślewicz / banjo
Adam Partyka / perkusja
Wojtek Szela / trąbka
Miłosz Skwirut / kontrabas
Krzysztof "Kris" Chlipała / saksofon
Marcin Hilarowicz / gitara

Patronat nad wydarzeniem objęli:
Radio Gdańsk
Trojmiasto.pl
Gdansk.pl

Wstęp wolny

Wydarzenie 12 sierpnia współfinansowane ze środków Miasta Gdańsk w ramach Programu Rozwoju Społecznego Wyspy Sobieszewskiej

Z A P R A S Z A M Y !

Czytaj także