stat
Wydarzenie już się odbyło

Kreatywne umiejętności. Pasja i biznes

Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku organizuje konferencję "Kreatywne umiejętności. Pasja i biznes". Wydarzenie odbędzie się 22 listopada br. w Dworze Artusa i jest realizowane w ramach projektu rozwoju branż kreatywnych - Creative Cities.

paź 23

środa, g. 10:00 - 15:30

Wstęp wolny
paź 24

czwartek, g. 09:00

bilety 299 zł
przedsprzedaż 199 zł
Celem konferencji jest odpowiedź na pytanie, czy osoby z pasją, studiujące kierunki artystyczne oraz posiadające kreatywne umiejętności mają szanse i możliwości na prowadzenie dobrze prosperującego biznesu. Wydarzenie to będzie również doskonałą okazją do spotkania się studentów lub osób poszukujących pracy z potencjalnymi pracodawcami. W konferencji w roli prelegentów wezmą udział: Natalia Turczyńska z Zatoki Sztuki, Magdalena Stefańska-Lotkowska z LPP S.A., Barbara Kacprzak, Project Manager Targów "About Design" oraz Mirosław Rekowski, właściciel "Studio Rekowski". Zaproszeni goście zaprezentują historię sukcesu swoich firm oraz inicjatyw, przedstawią możliwości profesjonalnego rozwoju i podzielą się swoim doświadczeniami z osobami będącymi na początku kreatywnej kariery zawodowej. Prelegenci wezmą również udział w panelu dyskusyjnym, w trakcie którego wspólnie z publicznością rozmawiać będą na temat kierunku rozwoju branż kreatywnych.

Istotnym elementem konferencji będzie cykl bezpłatnych warsztatów pozwalających na zwiększenie zasobu wiedzy oraz rozwinięcie praktycznych umiejętności biznesowych. W trakcie warsztatów poruszone zostaną tematy: samozatrudnienia, aspektów prawnych wraz z prawem autorskim oraz sztuki prezentacji handlowej w branży kreatywnej.

Wydarzenie organizowane jest w ramach międzynarodowego projektu Creative Cities, realizowanego przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości. Celem Creative Cities jest wypracowanie zasad tworzenia i rozwijania klastra branż kreatywnych na terenie Metropolii Gdańskiej. Klaster ma inicjować współpracę sektora MMSP, uczelni wyższych, administracji publicznej oraz instytucji badawczych. " Chcemy integrować środowisko sektora kreatywnego, zwrócić uwagę na jego potencjał, a także stworzyć przestrzeń do rozwoju i wymiany doświadczeń dla kreatywnych przedsiębiorców - mówi Marta Tyborska z Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Specjalista ds. Rozwoju Klastra Branż Kreatywnych.

Plan konferencji:
10.00 - 10.20 - Powitanie gości
BLOK I - Inspiracje - zaproszeni goście zaprezentują historię sukcesu swojej inicjatywy, firmy z sektora branż kreatywnych, podzielą się swoimi doświadczeniami i refleksjami z osobami, będącymi na początku swojej zawodowej drogi, a także przedstawią możliwości profesjonalnego rozwoju.
10.20 - 10.40 - Mirosław Rekowski - Studio Rekowski
10.40 - 11.00 - Magdalena Stefańska-Lotkowska - Lpp S.A.
11.00 - 11.20 - Natalia Turczyńska - Zatoka Sztuki
11.20 - 11.40 - Barbara Kacprzak - Targi About Design
11.40 - 12.00 - Przerwa kawowa

BLOK II - Panel dyskusyjny
12.00 - 13.00 - Dyskusja z udziałem zaproszonych gości, a także publiczności na temat kierunków rozwoju branż kreatywnych.

Tematy bezpłatnych warsztatów przygotowanych specjalnie dla przedstawicieli branż kreatywnych:
1.    "Branże kreatywne a samozatrudnienie" - 22 listopada w godz. 15.00-19.00
2.     "Prawo autorskie i inne kwestie prawne istotne dla branż kreatywnych" - 23 listopada w godz. 10.00 - 15.00
3.    "Prezentacja handlowa w branży kreatywnej" - 23 listopada w godz. 10.00 - 14.00