stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zapraszamy na koncert w ramach wiosennej trasy, podczas której Król po raz ostatni zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty "Dziękuję". Będzie to trzeci koncert artysty na naszej scenie, na której ostatnim razem, w 2018 roku, promował krążek "Przewijanie na podglądzie".

pop
Kup bilet
lis 25

sobota, g. 18:00, 20:30

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.

pop - koncerty w Trójmieście


Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem-Górskim jako UL/KR. Ich debiutancka płyta zajmowała wysokie miejsca w rankingach i została wyróżniona m.in. tytułem najlepszej polskiej płyty roku wg. Gazety Wyborczej.

W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową - "Nielot". Od tego czasu jego dyskografia wzbogaciła się o albumy: "Wij" (2015), "Przez Sen" (2016), "Przewijanie na podglądzie" (2018), "Nieumiarkowania" (2019).

Błażej Król dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Dwa tysiące dwudziesty okazał się szczególny - był to rok bez nowej płyty Króla, który przyniósł jednak artyście nagrody takie jak Paszport POLITYKI (za "Nieumiarkowania") czy Fryderyk (Autor Roku) a także objęcie wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwa nad projektem Męskie Granie Orkiestra 2020.

"Dziękuję" to szósty solowy album Króla
, który ukazał się 9 kwietnia 2021 nakładem wytwórni ART2 Music. Na krążku znajdziemy aż 18 utworów. Słychać w nich muzyczne fascynacje artysty - od afroamerykańskiego jazzu Nowego Orleanu po najntisowe dżingle z programów rozrywkowych typu Tęczowy Music Box. I o dziwo, to wszystko do siebie pasuje i jakże wchodzi!

DRZWI: 19:30
START: 20:00

Informacja o biletach