Uwaga! w związku z dużym zainteresowaniem Jerzy Kryszak vs. Kabaret Elita będzie można zobaczyć także o 15:30!!Jerzy Kryszak
Każdy występ Jerzego Kryszaka jest wydarzeniem nadzwyczajnym i niepowtarzalnym. Siła jego satyry bierze się stąd, że spotyka się bezpośrednio z publicznością i angażuje ją w swoje skecze, czym buduje niepowtarzalną atmosferę. Jerzy Kryszak propaguje dowcip publicystyczny pełen świeżego spojrzenia na bieżącą scenę polityczną, ze zręcznością, obnażający jej wady i słabości. Aktor umiejętnie wciela się w postać którą naśladuje. Gestykuluje, zmienia głos, akcentuje, po prostu stwarza widowisko, na które publiczność reaguje entuzjastycznym śmiechem i brawami. Show Kryszaka to występ zarówno dla młodych jak i dla starszych.
Kabaret Elita
Kabaret Elita został założony w 1969 przez studentów Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej: Jana Kaczmarka i Tadeusza Drozdę. Zespół dość wcześnie opuścili Drozda i Gerczak, za to na ich miejsce przyszli Leszek Niedzielski i Stanisław Szelc, którzy pozostali w składzie do dzisiaj.
Kabaret początkowo występował na festiwalu studenckim FAMA, a w 1971 zdobył główną nagrodę na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od początku jest znany ze swoich piosenek ("Kurna Chata", "Hej, szable w dłoń", "Do serca przytul psa", "Nie odlecimy do ciepłych krajów", "Czego się boisz głupia", "Warto było czekać"
i wielu innych). Od wczesnych lat 70. współpracuje z Programem III Polskiego Radia tworząc magazyny satyryczne, z których najbardziej znany jest "Studio 202" (obecnie najstarsza audycja rozrywkowa w Polskim Radiu). Tytuł ten był nazwą redakcji we wrocławskim oddziale PR, zatrudniającej grupę kabaretową
i kierowanej wówczas przez Andrzeja Waligórskiego. Związał się on z zespołem na stałe jako autor wielu tekstów. Kabaret współtworzył również magazyn satyryczny "60 minut na godzinę".
Obecnie grupa występuje w kraju i za granicą, bierze udział w audycjach telewizyjnych i kontynuuje działalność radiową. Grupa prowadziła program "TelePeReLe" emitowany w drugim programie Telewizji Polskiej. Z udziałem członków kabaretu nakręcono również serial "Chłop i baba" (według pomysłu Stanisława Szelca) emitowany w Programie II TVP, za którą otrzymał główną nagrodę na Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu w 2001 roku.
Zapraszamy do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance
14 grudnia 2008r. o godz. 18.00
Bilety do nabycia w Agencji Kontakt
Gdańsk 80-336, ul. Czyżewskiego 38
tel. 0/58 554 83 13-14; fax 0/58 554 83 12 e-mail: biuro@kontakt.gda.pl
Informacje na stronie: www.kontakt.gda.pl
Ceny biletów: 80 zł, 60 zł