Wokalista, gitarzysta, kompozytor. Śpiewu uczył się w Średniej Szkole Muzycznej w Łodzi.
Debiutował w 1963 roku w zespole Trubadurzy, z którym w różnych składach personalnych pracował do 1976 roku. Największe sukcesy odnieśli Trubadurzy w składzie: Ryszard Poznakowski, Krzysztof Krawczyk, Marian Lichtmann, Sławek Kowalewski. Największe przeboje: "Znamy się tylko z widzenia", "Krajobrazy", "Byłaś tu", "Kim jesteś", "Ej, Sobótka, Sobótka". Obok Czerwonych Gitar kultowy zespół tamtego okresu.
pop - koncerty w Trójmieście
W 1973 Krzysztof Krawczyk rozpoczął karierę solową, którą zapoczątkowała płyta "Byłaś mi nadzieją", nagrana z zespołem instrumentalnym Ryszarda Poznakowskiego. W 1974 nawiązał współpracę z menadżerem Andrzejem Kosmalą, która trwa do dziś. W latach 70. wokalista z powodzeniem występował na festiwalach w Opolu, Sopocie, Zielonej Górze i Kołobrzegu oraz za granicą, w NRD, Związku Radzieckim, Szwecji, Jugosławii, Bułgarii, Grecji, Belgii, Holandii, Austrii, Irlandii, Australii, na Alasce, Jamajce i Kubie. W 1975 piosenkarz nagrał m.in. "Parostatek" i "Rysunek na szkle". Zaczął wtedy współpracę z Jerzym Milianem, który skomponował mu wiele melodii do piosenek.
Na początku 1976 powrócił do Trubadurów i nagrał z nimi płytę "Znowu razem", która zyskała status Złotej Płyty. Zespół odbył trasę koncertową po Polsce, po której Krawczyk ostatecznie odszedł z grupy. Zespół istnieje do dziś, a miejsce Krawczyka zajął w 1993 Piotr Kuźniak.
W Sopocie w 1976 zdobył trzy nagrody, stał się ulubieńcem tłumów. Jego piosenki były niezwykle popularne zarówno w radiu, jak i telewizji. W tym roku wystąpił, aż 18 razy w Sali Kongresowej w Warszawie gromadząc na każdym z koncertów komplety publiczności.
Pod koniec lat 70. rozpoczął współpracę z Jarosławem Kukulskim, który skomponował dla niego piosenkę "To co dał nam świat". W 1980 utwór stał się przebojem. Krawczyk włączył do swojego repertuaru jeszcze inne kompozycje Kukulskiego: utwór "Już nie obejrzę się" oraz piosenkę z filmu Diabelskie szczęście. W tym samym roku wokalista wyruszył na tournée do USA i tam zamieszkał. Gdy trudniej było o koncerty, zarabiał kryjąc papą dachy. Jeszcze przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych popadł w uzależnienie od leków, z którego wyciągnęła go obecna żona, Ewa Krawczyk. To ona pierwszy raz po 20 latach zaprowadziła go w 1982 na mszę do kościoła w Chicago. Od tego czasu nastąpiła jego przemiana duchowa, znów zaczął wierzyć w Boga. W Ameryce przebywał do 1985 - głównie koncertował w klubach w Chicago, Las Vegas i Indianapolis, które podczas każdego z jego występów pękały w szwach. Jego piosenki z nagranej podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych płyty From a Different Place były puszczane w wielu rozgłośniach radiowych i były tam dość popularne.
Niedługo potem powrócił do Polski i nagrał w duecie z Bohdanem Smoleniem kilka humorystycznych piosenek ("Mężczyzna po czterdziestce", "Dziewczyny, które mam na myśli" do melodii przeboju Willie Nelsona i Julio Iglesiasa To all the girls I loved before z 1984), które były zupełnie odmienne od jego dotychczasowej twórczości.
W 2013 i 2014 Krzysztof Krawczyk świętuje 50-lecie swojej kariery artystycznej, którą rozpoczął w czerwcu 1963, jako członek Trubadurów. Z tej racji K&K Studio (Kosmala & Kniat) opublikowało w częściach "Antologię Krzysztofa Krawczyka".
www.krzysztofkrawczyk.eu................................
...................................
ORGANIZATORZY:
Klub Scena
www.facebook.com/scenaklub