stat
Impreza już się odbyła

Książka otwarta na świat - warsztaty on-line dla dzieci

sty 19

niedziela, g. 14:00

bilety 20 zł
Co to znaczy, że książka otwiera się na świat? Czy łatwiej jest otworzyć na świat książkę czy człowieka? Jak czerpać ze świata garściami?

Przed Wami niezwykła podróż. Wyprawa w czeluści Książki otwartej na świat, która odsyła do różnych zakątków świata. Książki, która przygląda się jak po świecie wędrują ludzie. Od wieków pozostają w ruchu szukają szczęścia, spokoju, lepszego życia, przygód, nowego domu Warsztaty polegają na otwieraniu książki i głowy oraz stworzeniu własnej, eksperymentalnej publikacji. Spróbujemy zmieścić w niej trochę świata, a trochę własnych historii, a wszystko po to by włączyć ciekawość i uruchomić własną opowieść!

Książka otwarta na świat powstała jako przewodnik po Muzeum Emigracji w Gdyni, ale można używać ją w całej Polsce! Publikacja otrzymała tytuł Najpiękniejszej Książki Roku 2018 (Polskie Towarzystwo Wydawców Książek), a także zwyciężyła w Plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku 201Muzeum Historii Polski).

Katarzyna Witt - historyczka sztuki, edukatorka muzealna, twórczyni treści dla dzieci i młodzieży. Założycielka Kolektora - studia eksperymentującego na polu edukacji nieformalnej. Absolwentka studiów podyplomowych Literatura dziecięca i młodzieżowa wobec wyzwań nowoczesności. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2019 roku i programu Kultura w sieci w 2020. Laureatka międzynarodowego konkursu edukacji architektonicznej Golden Cubes za projekt Architektura: ćwiczenia z myślenia. Zajmuje się m.in. edukacją kulturową, wizualną i architektoniczną najmłodszych, tworzy projekty dla młodzieży, wspiera instytucje kultury we wdrażaniu i realizacji programów edukacyjnych.

Warsztaty odbędą się na platformie ZOOM.
Obowiązują zapisy pod adresem: b.jasek@bibliotekagdynia.pl
W wiadomości prosimy podać imię i wiek uczestnika. Warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat.

Spotkanie jest finansowane z programu Dyskusyjne Kluby Książki i Instytut Książki.

Źródło/grafika: Muzeum Emigracji w Gdyni