Książka w roli głównej - Piotr Zeszutek czyta "Bajkę o rozczarowanym rumaku Romualdzie" Miejski Teatr Miniatura Gdańsk Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

Książka w roli głównej - Piotr Zeszutek czyta "Bajkę o rozczarowanym rumaku Romualdzie"

Czy teatr, literatura i sport mają coś wspólnego? Teatr Miniatura postanowił sprawdzić i do czytania współczesnych polskich książek dla dzieci zaprosił znanych sportowców. Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 kwietnia, a jego gościem będzie mistrz świata Leszek Blanik. Wstęp bezpłatny na podstawie wejściówek do odbioru w teatrze.

w każdy wtorek (od 04.07 do 25.07.2022), g. 15:00 - 21:00

w każdą środę (od 05.10 do 16.11.2022), g. 17:00 - 20:00

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Miniaturze rusza nowy cykl spotkań z literaturą, teatrem i... sportem dla rodzin z dziećmi od 5 lat.

- Połączenie może wydawać się niecodzienne - sportowcy rzadko pokazują się z książką, co nie znaczy, że nie czytają, zależy nam na przełamywaniu stereotypów. Wszyscy zapraszani do Miniatury sportowcy z entuzjazmem reagują na projekt teatralno-czytelniczy. Podczas spotkań mistrzowie świata opowiedzą o uprawianych dyscyplinach sportu i odpowiedzą na pytania publiczności, która przy okazji będzie się mogła przekonać, jak wiele łączy sport i teatr - mówi Justyna Sawicka, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu.

Piotr Zeszutek czyta "Bajkę o rozczarowanym rumaku Romualdzie" Maliny Prześlugi

Rugbysta, kapitan klubu Ogniwo Sopot, z którym zdobył mistrzostwo Polski, kapitan reprezentacji Polski w rugby Piotr Zeszutek wraz z aktorem Wojciechem Stachurą i pedagog teatru Moniką Tomczyk przeczytają "Bajkę o rozczarowanym Rumaku Romualdzie".

Warsztaty po czytaniu "Jak w bajce!" poprowadzi pedagożka teatru Monika Tomczyk. Obowiązują zapisy na warsztaty.

Każde wydarzenie w cyklu to czytanie wybranej książki oraz spotkanie ze znanym sportowcem. Potem ci, którzy będą mieli ochotę na pogłębienie tematu książki i teatralną zabawę, będą mogli wziąć udział w rodzinnych warsztatach. Udział jest bezpłatny - należy tylko odebrać bezpłatną wejściówkę.

W ramach cyklu odbędzie się pięć niedzielnych spotkań, dwa do wakacji, a trzy na jesieni. Spotkania będą tłumaczone na żywo na Polski Język Migowy.

Informacja o biletach

Wstęp na spotkania bezpłatny na podstawie wejściówek do odbioru w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku Wrzeszczu, udział w warsztatach bezpłatny, zgłoszenia na adres: bilety@teatrminiatura.pl, liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.