Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Księga Dżungli - spektakl gościnny (23 opinie)

musical teatr dla dzieci
kasy:
609-462-105
wystawia:
Sala Koncertowa
data premiery:
8 czerwca 2015
czas trwania:
2 godz. 15 min. (1 przerwa)
Księga Dżungli
8.8 53 oceny 1 10
Teatr Komedii Valldal
Księga Dżungli
Szymon Jachimek na podstawie powieści Rudyarda Kiplinga "Księga Dżungli"

"Księga Dżungli" to familijny musical (luźno oparty na powieści Rudyarda Kiplinga) z ponad 60 osobową, rozśpiewaną obsadą w wieku od 8... do 26 lat. Akcja rozpoczyna się na szkolnej sali gimnastycznej, którą rządzi Pan Szykan - leniwy i arogancki nauczyciel wf-u. Jego lekcje polegają na sprawdzeniu obecności, zebraniu zwolnień od (stanowiących większość) niećwiczących i schowaniu się w kantorku. Nie dziwi więc, że jego podopieczni w-f zamienili na Wi-Fi...

Ale pewnego dnia do szkoły trafia nowy uczeń - Mowgliński. Jest równie niewysportowany, jak większość rówieśników. Jednak za sprawą nieoczekiwanych zdarzeń przenosi nas ze szkolnej dżungli, do tej prawdziwej, tropikalnej. Pan Szykan przeobraża się w groźnego Shere - Khana, rugbista Balon - w niedźwiedzia Baloo, szkolna Woźna - w jadowitego węża Kaa... Jedynie Mowgliński - teraz już jako Mowglie pozostaje tak samo bezbronny, jak przedtem.

Czy Mowglie poradzi sobie pośród śmiertelnych niebezpieczeństw? Czy nauczy się od leśnych stworzeń trudnej sztuki przetrwania w dziczy? I czy ktoś ostatecznie da nauczkę paskudnemu Shere - Khanowi? Korowód egzotycznych postaci - tapiry, słonie, pawie, małpy, szakale, pantery... Leśne gonitwy, akrobacje, tańce i nieoczekiwane zwroty akcji - a wszystko w rytm żywiołowej muzyki! Głównym bohaterem "Księgi Dżungli" jest bowiem ruch, dźwięki i wyobraźnia. I to bez konieczności logowania do sieci!

Scenariusz (na podst. "Księgi Dżungli" Rudyarda Kiplinga): Szymon Jachimek
Reżyseria: Tomasz Valldal Czarnecki
Muzyka, przygotowanie wokalne: Artur Guza
Scenografia: Monika IKA Wójcik
Choreografia: Vilde Valldal - Johannessen
Elementy akrobatyczne: Szkoła Tańca Akrobatycznego Aerial Dance Mira Art.
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Kiłyk
Realizacja światła: Bartosz Wolak
Realizacja dźwięku: OFFSTAGE
www.teatrkomediivalldal.com
https://www.facebook.com/teatrkomediivalldal

Recenzja Trojmiasto.pl