stat
Impreza już się odbyła

Kultura łączy siły

W związku z zamknięciem miejskich placówek kulturalnych, Wydział Kultury we współpracy z gdyńskimi instytucjami, fundacjami i animatorami przygotował dedykowaną ofertę kulturalną dostępną online, pod hasłem "Kultura łączy siły".

kwi 26

piątek, g. 18:00 - 21:00

Gdańsk, Wilka-Krzyżanowskiego 8,...
maj 10-12

piątek - niedziela, g. 18:30

13.O4 / PN / KINO / 18.OO

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Gdynia. Moje miasto / reż. Jerzy Rados Nostalgiczny dokument powstał z fragmentów archiwalnych amatorskich nagrań filmowych przekazanych przez mieszkańców Gdyni. W ramach otwartej zbiórki materiałów filmowych, ogłoszonej w 2016 roku z okazji 90-lecia miasta, udało się zebrać blisko 140 godzin materiału. Były to głównie nieme filmy czarno-białe i kolorowe, zarejestrowane na taśmach, kasetach VHS i innych nośnikach. Najstarsze wykorzystane w filmie ujęcia pochodzą z lat 50. ubiegłego stulecia. Najnowsze dotyczą wydarzeń 1989 roku. Dominują sceny z życia codziennego gdynian - spotkania rodzinne, spacery, przejażdżki samochodem, zabawy z psem - z miastem w tle. Uroczysta premiera filmu "Gdynia. Moje miasto", z udziałem jego współtwórców, odbyła się w Gdyńskim Centrum Filmowym 10 lutego 2018 roku, w dniu 92. urodzin Gdyni.

2O.OO / Między nami / reż. Maciej Miller
Gdyńska Szkoła Filmowa Historia pary dwudziestolatków, która spodziewa się dziecka. Nie wiedzą jak sobie z tym poradzić. Pod wpływem napięć i emocji decydują się rozstać, a dziecko oddać do adopcji. Nie jest im z tym łatwo. Do porodu zostały dwa miesiące. Dochodzi do rozmów i przeżyć kluczowych dla całego ich życia.

14.O4 / WT / LITERATURA

18.OO / Fandomowe historie
Spotkanie w ramach Festiwalu Miasto Słowa 2019 Tomasz PinDEL i Wojciech Orliński / prowadzenie: Katarzyna Borowiecka

2O.OO / Szczepan Twardoch - Writers in Motion

Audiowizualna biblioteka pisarzy. Materiał udostępniony na podstawie współpracy Gdyni Kulturalnej z Krakowem Miastem Literatury UNESCO. Czy Hemingway boksował równie dobrze jak Muhamad Ali? Czy przemocą w literaturze można się zachwycić? Pod ostrzałem tych i innych pytań zadanych przez Katarzynę Trzeciak znalazł się Szczepan Twardoch, który opowiedział także o zaangażowaniu w sprawy społeczne i polityczne oraz o tematach, które powinna podejmować literatura. Wiemy przecież, że o najważniejszych, ale... jakich konkretnie? Posłuchajcie rozmowy z pisarzem nagranej w ramach Festiwalu Conrada 2016 na dachu słynnego "Okrąglaka" na krakowskim Kazimierzu.

15.O4 / ŚR / WARSZTATY

18.OO / EKO GDYNIA - eko kosmetyki / cz.2 Każdy warsztat w postaci filmu będzie trwał 15-30 min. Uczestnicy dowiedzą się jak krok po kroku stworzyć naturalne kosmetyki. Dostaną informacje gdzie kupić poszczególne składniki, aby stworzyć swoje produkty.

16.O4 / CZW / WYKŁAD


18.OO / UCIECZKA W KOSMOS / PROWADZENIE: Dr Piotr Stankiewicz
Dr Piotr Stankiewicz opowiada o tym co w niebie i na niebie. Co widać na nieboskłonie w tych dniach i tygodniach, jak to obserwować, na co czekać. Plus astronautyka wczoraj, dziś i jutro - o 50. rocznicy lotów Apollo i nie tylko. Z jakimi problemami uciekawmy w kosmos, mając ich pod dostatkiem tu, na Ziemi.

17.O4 / PT / MUZYKA

18.OO / KONCERT TYMONA TYMAŃSKIEGO DLA GDYNI KULTURALNEJ

Przeczytaj także