stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

24 stycznia 2019 r. (czwartek) "Plama" Gdański Archipelag Kultury zaprasza na pokaz slajdów i spotkanie z Marcinem Ochalem pt.: "Kultury Sahelu, ich wierzenia i życie codzienne na podstawie pracy w Czadzie wschodnim". Opowie on m.in. o swojej pracy w obozie uchodźców na granicy Czadu i Sudanu, sugerowani odbiorcy spotkania: 15+. Początek spotkania: godz. 18.00. Wstęp wolny!

gru 30

poniedziałek, g. 16.30

Sopot,
Wstęp wolny

w każdy wtorek (do 24.06.2025), g. 17:00

Gdańsk,
bilety 220 zł

"Mam 41 lat, pochodzę z Gdańska i z zawodu jestem pielęgniarzem medycyny tropikalnej (pasożytnictwo/parazytologia). W 1998 r. PRZESZEDŁEM Polskę z północy na południe, na odcinku Gdańsk -> Zakopane, a w 2000 r. z zachodu na wschód: Zgorzelec -> Ustrzyki Górne.
           
Pracowałem jako pielęgniarz w obozach dla uchodźców w Kosowie i Albanii, Czadzie Wschodnim, jak również wśród ludności Nuer w Sudanie Południowym oraz z plemionami Papuasów w Papui-Nowej Gwinei.


Doświadczenie, którym pragnę podzielić się jest wynikiem pracy w obozach dla uchodźców na pograniczu Czadu i Sudanu. Wraz z Polską Misją Medyczną oraz IRC (International Rescue Committee - Międzynarodowy Zespół ds. Pomocy) pracowałem w obozie Oure Cassoni, umożliwiając miejscowej populacji tysięcy uchodźców dostęp do opieki medycznej.

Pragnę podzielić się też szeroko pojętym krajoznawstwem i elementami etnologicznymi, oraz aspektami zdrowia i choroby, uwzględniając różnice kulturowe pacjentów, z którymi pracowałem w Bahai na pograniczu Czadu i Sudanu.


Zajmuję się też kampanią informacyjną dotyczącą kulturowości, rytuałów oraz mentalności plemion Nilo-Saharian oraz Bantu. Zapraszam na prezentacje zdjęć oraz przedmiotów z szeroko pojętej kultury Sahelu - obszaru leżącego wzdłuż południowych obrzeży Sahary, od Senegalu po Sudan, przez Somalię, Mauretanię, Mali, Niger, Czad oraz Erytreę."



"Plama" Gdański Archipelag Kultury
ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
Tel. 58 557 42 47
www.gak.gda.pl
www.facebook.com/PlamaGAK