Kung Fu Senior 55+ - darmowe warsztaty Przyjazna Dłoń Gdańsk Sprawdź!
stat

Kung Fu Senior 55+ - darmowe warsztaty

Z początkiem września rusza program Kung Fu Senior 55+. To cykl darmowych warsztatów choreoterapeutycznych oraz grupy wsparcia - realizowany i finansowany przez Urząd Miejski w Gdańsku, który ma na celu promocję zdrowia psychicznego oraz zapobieganie samobójstwom. Celem projektu jest utworzenie kompleksowego programu wspierającego zdrowie psychiczne i aktywność fizyczną seniorów,stworzenie możliwości odreagowania i uporządkowania emocji,uzyskanie przez seniorów bardziej realnego spojrzenia na siebie,ich aktywizacja, poznanie nowych osób, zapobieganie poczuciu izolacji i osamotnienia, nauka nowych sposobów funkcjonowania we własnym środowisku i adaptacja do zmian związanych ze starzeniem się.

W ramach projektu realizowane będą:
Warsztaty choreoterapii - zajęcia ruchowe skupiają się na świadomości ciała,ekspresji ruchu cielesno-kinestetycznej i przekazie niewerbalnym.Zajęcia są dostosowane do potrzeb i możliwości ruchowych Seniorów oraz elastyczne i podatne na zmianę intensywności i charakteru w trakcie prowadzenia działań.

Warsztaty z elementami psychoedukacji i grupy wsparcia - uczestnicy będą mogli otrzymać wsparcie psychologiczne i wzmocnić więzi społeczne poprzez wymianę doświadczeń, podczas spotkań będą wykorzystywane techniki socjoterapeutyczne, psychoterapeutyczne, psychorysunek oraz psychoedukacja.

Seminaria dla seniora - informacyjno-edukacyjne spotkania,mające na celu poszerzenie wiedzy z zakresu zdrowia psychicznego, wpływu zdrowia psychicznego na ogólne samopoczucie i zdrowie somatyczne, wpływu aktywności fizycznej na ogólny dobrostan oraz kwestii prawnych budzących zainteresowanie odbiorców projektu, np.uzyskanie zasiłku, dodatków pielęgnacyjnych,prawa pacjenta,prawo spadkowe i innych prawnych aspektów z którymi borykają osoby w wieku emerytalnym(55+).

Informacja o biletach

O uczestnictwie decyduje kolejność zapisów.
Zapisy telefoniczne:
Ola - 787 789 005
Małgosia - 605 597 518

W ramach wydarzenia odbywa się

gru 6-7

poniedziałek - wtorek, g. 8:00 - 14:00

w każdy czwartek (do 27.01.2022), g. 17:00 - 18:30

Gdańsk, ul. Traugutta 79