Kurs Tanga Argentyńskiego. Prowadzenie: Małgorzata Knopp i Jarosław Chojnacki
Tango argentyńskie wywodzi się z przedmieść XIX-wiecznego Buenos Aires. Początkowo tańczono je w barach i domach publicznych. W późniejszym czasie trafiło na salony, gdzie zyskało dużą popularność. Znacznie różni się od tanga znanego z amerykańskich filmów i kursów tańca towarzyskiego. To jedyny taniec, gdzie mężczyzna czuje się prawdziwym mężczyzną, a kobieta jest świadoma swej kobiecości . Kiedy ogląda się tancerzy Tanga Argentyńskiego, człowiek przenosi się w inny świat, do małej zadymionej kafejki, w której muzycy grają tango, a na parkiecie tańczą przytuleni tancerze. Ich policzki dotykają się, klatki piersiowe są połączone, a nogi tancerzy naruszają przestrzeń partnera. Dlatego ten taniec nazywany jest intymnym i zmysłowym. Tańczenie tanga to długa rozmowa o miłości, pełna pasji, zalotnych spojrzeń i delikatnych pieszczot. To pisanie historii, która będzie dalej się rozwijała. Tango ma zwolenników na całym świecie. Europejską stolicą tanga jest Berlin. Tam, setki tancerzy, przychodzi na kursy i wieczorne spotkania – milongi, gdzie spotykają się, tańczą tango, słuchają muzyki.
Już po dwóch lub trzech lekcjach tancerze znajdują przyjemność w tańczeniu tanga. Ekscytujące i zmysłowe, jest świetną zabawą dla ludzi kochających życie. Tango, to taniec nie wymagający większego wysiłku fizycznego, przez co bywa atrakcyjny dla ludzi w każdym wieku. Jest doskonałą formą ruchu, uczy harmonii między muzyką i partnerem . Wyzwala emocje i intensyfikuje życie towarzyskie.
Małgorzata Knopp - tańcem zajmuje się od 1991 roku. Trenowała taniec towarzyski, a od 2002 roku wraz z Jarosławem Chojnackim zgłębia tajniki tango argentino.
Jarosław Chojnacki - tańczy od 1984 roku taniec towarzyski. Zdobył mistrzowską klasę S w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Był kilkakrotnym finalistą Mistrzostw Polski w tańcach standardowych. Jest zafascynowany tangiem od 2002 roku.
Jako para tancerzy kilkakrotnie uczestniczyli w warsztatach tango prowadzonych przez Paulinę Policzkiewicz-Woźniak i Jana Woźniaka oraz Ines Moussavi i Ulricha Demmela. Razem zajmują się propagowaniem tanga argentyńskiego w Trójmieście. Prowadzą warsztaty i kursy tanga oraz biorą udział w pokazach.
*****
nabór: 13 wrzesień 2005, godz. 19.00 (30 minutowa lekcja pokazowa)
zajęcia będą odbywać się w godzinach:
grupa początkująca: 14,22,29 października 2005, godz. 19.00 – 20.30, 6 listopad 2005, godz. 19.00 – 20.30
grupa średniozaawansowana: 14,22,29 października 2005, godz. 20.30 – 22.00, 6 listopad 2005, godz. 20.30 – 22.00
wieczory tanga argentyńskiego – milongi: 13,20 października, godz. 21.30
cena karnetu: 60 zł