stat

Uwaga! Impreza już się odbyła.

Kwiaty & Lonker See

muzyka alternatywna

termin
sie 23
środa Godz. 20:30
miejsce 100cznia
bilety
wstęp wolny
Patronat

Nowe idzie od morza już od pięciu lat promuje muzykę z Trójmiasta i okolic, a także działających tu aktywnie ludzi. Poza stałym recenzowaniem wydawnictw muzycznych znad morza podczas tegorocznych wakacji odbędzie się kolejna koncertowa odsłona pod tym cyklem. W nowo powstałym miejscu, 100cznia, zaprezentujemy przegląd najciekawszych zespołów z Trójmiasta i okolic.W trakcie pięciu wieczorów w sierpniu i wrześniu będzie można zapoznać się z szerokim gatunkowym przekrojem - od elektroniki, muzyki gitarowej, przez jazz po eksperymenty. Co środę od 9 sierpnia do 6 września odbędą się koncerty zespołów prezentujących świeże spojrzenie na muzykę. Na niezwykłej i specjalnie powstałej kontenerowej scenie klubu 100cznia zobaczymy Lonker See, Michał Bąk Quartetto, 1988, Kwiaty, Twinkling i Dalekie.

100cznia to nowy projekt kulturalny, który przenosi na trójmiejski grunt miejsca, jakie znamy z dużych europejskich miast. Za pomocą kontenerów cargo na terenie Stoczni Gdańskiej powstało #mia100wmieście - ekosystem, który przyciąga połączeniem artystycznego nieładu, mocą kulturalnych wydarzeń, dobrą jakością jedzenia i niezobowiązującą atmosferą. To okazja aby wpaść na kawę, lunch, drinka, rodzinny piknik, spacer, rowerową wycieczkę, spontaniczne spotkanie, grubą potańcówkę i i powolne chillowanie. Wszystko w sercu postindustrialnego krajobrazu, minutę piechotą od stacji SKM Stocznia i kilka minut samochodem/ rowerem od Starego Miasta.

Nowe idzie od morza to inicjatywa poświęcona ludziom z Trójmiasta, którzy tu działają lub stąd pochodzą. To rozmowy z wyróżniającymi się osobami i odkrywanie trójmiejskiej muzyki. Do tej pory ukazały się dwie kompilacje muzyczne pod tą nazwą, a trójmiejscy artyści byli prezentowani podczas takich wydarzeń jak Streetwaves, Metropolia jest Okey czy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

noweidzieodmorza.com
100cznia.pl

23 sierpnia, godz. 20:30
Nowe idzie od morza: Kwiaty


Zespół Kwiaty został założony w Gdańsku w 2016 roku. W jego skład wchodzą Maja Andrzejewska (wokal), Kajetan Krzemieniewski (gitara), Wojciech Chroboczyński (gitara basowa) i Jacek Frąś (perkusja). Grupa śpiewa autorskie piosenki, wykonywane w języku polskim. Ich muzyka to połączenie indie-rocka, muzyki psychodelicznej, shoegaze oraz inspiracji rodem z serialu Twin Peaks i twórcy Angelo Badalamentiego. Kwiaty oscylują na pograniczu gatunków, tworząc wciągające piosenki o specyficznym nastroju, czasem zahaczając o bardziej dynamiczne elementy, zakorzenione w muzyce punk rockowej. Jesienią zespół planuje wydać swój debiutancki album.

https://www.youtube.com/watch?v=oBm6MW3A0qY>

23 sierpnia zagra również Lonker See, którego koncert planowany na 16.08. został odwołany ze względu na załamanie pogody.

Lonker See to projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po wydaniu pierwszej epki, zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych - Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę; pełno w niej przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację. Ich debiutancka płyta "Split Image" ukazała się w kwietniu 2016 nakładem wytwórni Music Is The Weapon - sierpniowy koncert w 100cznia zbiegnie się z premierą ich kolejnego, dwupłytowego wydawnictwa "Lonker Seessions/Live at Pijana Czapla".

Live at Pijana Czapla: https://www.youtube.com/watch?v=TWOaFD80zCI
Lonker Sessions: https://lonkersee.bandcamp.com/album/lonker-seessions-live-at-pijana-czapla-olsztyn czytaj więcej
Ulver

26.11.2017 (niedziela) g. 19:00

Gdańsk,