stat
Impreza już się odbyła
Zespół tworzą trzy artystki o trójmiejskich korzeniach, lecz doświadczeniach i tożsamości europejskiej. Swoją muzyczną pasję i edukację zawdzięczają trójmiejskim instytucjom kultury, każda z instrumentalistek podąża jednak własną, indywidualna droga rozwoju i odkrywania europejskiej kultury.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


MAGDALENA STEFANOWICZ uczyła się gry na flecie poprzecznym w gdyńskiej szkole muzycznej, warszawskim Liceum Muzycznym, ukończyła studia u prof. Krzysztofa Langmana w gdańskiej uczelni. W chwili obecnej realizuje się w austriackim Grazu, gdzie współpracuje z tamtejszymi orkiestrami, zespołami kameralnymi i udziela się pedagogicznie.

MALGORZATA KĘSICKA to absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie oboju prof. Jozefa Raatza. Obecnie studiuje obój i rożek angielski w Królewskim Konserwatorium w Brukseli u wybitnego solisty oboisty oraz dyrygenta Paula Dombrechta, specjalisty od oboju barokowego.

HANNA ZIMINSKA, organistka, realizując swoje zamiłowanie do muzyki dawnej, podjęła studia klawesynowe także w Belgii, która jest jednym z najważniejszych światowych ośrodków odkrywania i studiowania muzyki XVII i XVIII wieku, wykonywanej na replikach dawnych instrumentów. Jest studentką Hermana Stindersa, antwerpczyka, związanego z takimi zespołami jak Collegium Vocale z Gandawy.

To co w muzyce wielkie, to fakt, iż pozostaje ona ponad wszelkimi granicami i czasem, jest językiem uniwersalnym, rozumianym podobnie w każdym miejscu naszego globu i dotykającym tak samo niezależnie od epoki.

Prezentowana na sierpniowym koncercie francuska i niemiecka muzyka XVIII wieku odwołuje się do najbardziej podstawowych emocji, bliskich każdemu z nas. To muzyka określona przez Nicolausa Harnoncourta mową dźwięków. W programie znajdą się utwory Georga Philippa Telemanna, Antoine Dornela, Johanna Sebastiana Bacha.