Legendy Metalu B90 Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Legendy Metalu Opinie (2)

Kat & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers i Vader, fomacje będące swoistymi legendami metalu w Polsce, jesienią bieżącego roku łączą siły na wspólnej trasie i wystąpią razem na czterech koncertach! Gościem specjalnym będzie Quo Vadis, który kilka miesięcy temu świętował 30-lecie działalności artystycznej.

Lata 80. to barwny okres, dla niektórych pamiętny i istotny ze względu na rozkwit ekstremalnej muzyki. Wtedy to formowały się zespoły, które budowały i rozwijały ten rodzaj sceny muzycznej, zarówno na arenie światowej, jak i w Polsce.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Rodzimymi przedstawicielami tej dekady są niezaprzeczalnie śląski KAT (speed/thrash/black), poznański Acid Drinkers (thrash metal) oraz olsztyński Vader (death/thrash metal). Dorobek Kata obecnie prezentowany jest na żywo przez grupę Kat & Roman Kostrzewski.

Kat & Roman Kostrzewski
Kat to jeden z najbardziej wpływowych zespołów w historii polskiej muzyki metalowej. W 2004 roku byliśmy świadkami rozłamu, po czym Ireneusz Loth i Roman Kostrzewski powołali do życia zespół pod szyldem Kat & Roman Kostrzewski. Obecnie jedynym artystą z pierwotnego składu grupy Kat jest wokalista Roman Kostrzewski. Zespół wypuścił cztery albumy: "Biało-czarna", "Buk-akustycznie" ponownie zarejestrowany kultowy materiał "666", i najnowszy "Popiór", który niejednokrotnie przez media jest porównywany z klasycznym albumem "Bastard".

Acid Drinkers
Poznańskie Kwasożłopy, których od ponad 30 lat rdzeniem jest trio Titus, Popcorn i Ślimak to koncertowa petarda. Acid Drinkers są jednym z najaktywniejszych koncertowo zespołów w Polsce, ciągle w wyśmienitej formie. Każdy fan polskiego metalu zna ich kultowe "Infernal Connection" (1994) czy "High Proof Cosmic Milk" (1998), wydaną zaś w 2016 roku płytą Peep Show znów pokazują, jak się gra thrash metal!

Vader
Vader to legenda polskiego death metalu i muzyczny towar eksportowy od wielu lat. Przez lata dowodzona przez Piotra Wiwczarka serwuje fanom death/thrash metal na całym świecie. To autorzy "Morbid Reich", czyli najlepiej sprzedającego się demo w historii death metalu, zaskakującej EPki Kingdom z remiksami w stylu techno oraz kawałka Sword Of The Witcher promującego grę RPG The Witcher. Nowy album, mający się ukazać jeszcze w 2019 roku, będzie utrzymany w stylu Grand Deceiver z EPki "Thy Messenger", który lider zespołu podsumowuje jako "najbardziej okrutny i brutalny w historii zespołu". Stay Vaderized!

Quo Vadis
Szczecińska kapela Quo Vadis grająca progresywny death/thrash metal działa na polskiej scenie nieprzerwanie od 30 lat. Dotychczas wydali między innymi dziewięć studyjnych albumów, koncertowe DVD oraz kompilację podsumowującą muzyczną działalność zachodniopomorskiej formacji. Występowali na Metalmanii, festiwalu w Jarocinie oraz Przystanku Woodstock. Warto również wspomnieć, że kapela nagrała dwa utwory do filmu w reżyserii Bogusława Lindy "Sezon na leszcza".

Czytaj także