stat
Impreza już się odbyła

Lęk pokolenia trzydziestolatków, czyli Jetlag z Michałem R. Wiśniewskim

Ile z siebie można zachować w świecie marketingu kreowanych potrzeb? Sprawdź czy historia Jetlaga opowiada o Tobie! Rozmowa o książce "Jetlag" z jej autorem, Michałem R. Wiśniewskim, we wtorek, 14 października, o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście.

lis 29

piątek, g. 17:00

bilety 59 zł
lis 29

piątek, g. 17:00

bilety 59 zł
Tytuł książki "Jetlag" odszyfrować można jako zespół objawów wynikających z nagłego znalezienia się w innej strefie okupacji kulturowej. "Jetlag" prowokuje pytania o własne wybory w świecie globalnych marek i marketingu kreowanych potrzeb? Pyta o to, czy osobowość stała się elementem mody w mieszczańskiej, konsensualnej i konformistycznej papce hipermarketu? Mówi, że lepsze "ja" sprzedawane jest niczym produkt quasi religijny w powierzchownych doznaniach, w pustych korytarzach miałkich i nietrwałych relacji.

"Jetlag" to manifest pokoleniowy - pisze "Liberte". Według "Polityki" "Jetlag" jest przemieszaniem humoru i przenikliwego smutku. To lęk przed życiem - przeczytamy w "Newsweeku". Koniec świata, onaniści, degeneraci i małpy.

Jet lag 1. [wym. dżet leg] «zmęczenie, ból głowy, problemy ze snem itp. po długiej podróży samolotem, wywołane zmianą stref czasowych» 2. «zespół objawów wynikających z nagłego znalezienia się w innej strefie okupacji kulturowej»
Jetlag 1. [wym. dżet lag] «powieść, sitcom, pokolenie biurowej klasy średniej i fetyszystów, szukający sensu w bezsensie oraz miłości w czasach nienawiści, głos tych, którzy nie mają nic do powiedzenia, twoje zdanie, które nikogo nie obchodzi» 2. «to nie jest moja historia, to jest twoja historia»

Spotkanie z Michałem R. Wiśniewskim, autorem książki "Jetlag" odbędzie się we wtorek, 14 października o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk. Spotkanie poprowadzi Przemysław Minta. WSTĘP WOLNY

Michał R. Wiśniewski - publicysta, redaktor naczelny magazynów upadłych "Kawaii" i "Anime+", popularyzator japońskiej popkultury i fantastyki w Polsce. Publikował m.in. w "Gazecie Wyborczej", w magazynach "Pulp, "Nowa Fantastyka", "Kmag", "Arigato", portalu next.gazeta.pl, a także w książkach Bond. Leksykon, Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej i Berlin - Pascal Lajt. Prowadzi bloga: Pattern Recognition (mrw.blox.pl) oraz jetlag.com.pl.

Przemysław Minta - prawnik, z zamiłowania lewicowy działacz na rzecz osób LGBTQ, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado, entuzjasta literatury science-fiction, cyber-punk, fantasy.

Spotkanie odbywa się w ramach Klubu Książki Nadobowiązkowej będącego częścią projektu Uniwersytet Krytyczny, dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście to miejsce wydarzeń kulturalnych i społecznych, powstała w 2009 roku. Podejmuje działania na rzecz kształtowania otwartego i różnorodnego Trójmiasta zarówno w sferze kultury, jak i życiu społecznym. Jako środowisko budujące nowoczesną lewicę w Polsce działa na rzecz partycypacji i poszerzenia udziału obywateli w życiu publicznym oraz długotrwałej zmiany społecznej.