Leszek Dranicki - blues i okolice Oliwski Ratusz Kultury Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Leszek Dranicki - blues i okolice

Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza do Oliwskiego Ratusza Kultury na koncert Leszka Dranickiego "Blues i okolice".

maj'21 21

piątek, g. 19:30

Gdynia,
Muzyka Leszka Dranickiego to przestrzeń od bluesa do jazzu, co sam określa w swojej dewizie: "klimat bluesowy, harmonia jazzowa". Już jako student Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych grał w Klubie Mechanik jako członek grupy Baszta - wyróżnionej w 1977 roku na festiwalu Jazz nad Odrą. W 1982 roku został członkiem jednej z najważniejszych grup bluesowych - "Krzak". Współpracował też z Tadeuszem Nalepą. Jako samodzielny muzyk zapraszany był do wspólnego grania z rożnymi grupami, w charakterze muzyka sesyjnego. Artysta jest laureatem jednej z pierwszych edycji Spotkań Wokalistów Jazzowych
w Zamościu - w repertuarze jazzowych ballad i bluesów. Dziś swoje doświadczenie przekazuje młodym jako pedagog.

blues - koncerty w Trójmieście


Jest wirtuozem gitary, mistrzem nastroju. Specjalizuje się w kameralnych formach jazzowych - solo, duet, trio. Jego gra kojarzy się z pulsującym swingiem - solową grą jednego z największych światowych gitarzystów - Joe Passa. Jeżeli dodać do tego ciepły, niski, o nieco chropawej barwie głos, to otrzymamy specyfikę jego koncertów. Ma wierną, dużą grupą swoich fanów i na każdym koncercie jest przyjmowany bardzo gorąco, wprost rodzinnie. Wirtuozeria gry i śpiewu jest bardzo wzmocniona znakomitą konferansjerką i kontaktem z słuchaczami. Niewiele artystów potrafi tak dowcipnie i trochę z dystansem do siebie, nawiązywać bezpośredni kontakt z słuchaczami.

W programie standardy muzyki bluesowej i utwory z najnowszej płyty "Listy jazzujące" oraz "Beatles Meet The Blues" w konwencji akustycznego bluesa fingerstyle.  


Patronat medialny: Portal Trojmiasto.pl, Portal Stara Oliwa
Oliwski Ratusz Kultury jest prowadzony i finansowany ze środków Fundacji Wspólnota Gdańska.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł
Bilety do nabycia na stronie KupBilecik
oraz od wtorku do niedzieli w Restauracji Tu Można Marzyć od 10.00-22.00