Letnie koncerty w altanie Parku Oliwskiego Park Oliwski Gdańsk Sprawdź!
stat
PATRONAT

Letnie koncerty w altanie Parku Oliwskiego Opinie (4)

Letnie koncerty z cyklu "Goście Polskiego Chóru Kameralnego" są już tradycją Parku Oliwskiego. Po raz pierwszy miały miejsce w 1997 roku, kiedy to z okazji 1000-lecia Miasta Gdańska wystąpiła Łucja Prus. W kolejnych latach gościliśmy doskonałych muzyków, wśród których znaleźli się m.in. klarnecista Emil Kowalski oraz znany trójmiejskiej publiczności Cezary Paciorek. Już niemal od 20 lat w wakacyjne soboty, w samo południe, tuż po wybiciu dzwonów Archikatedry Oliwskiej, wśród zieleni Parku Oliwskiego rozbrzmiewa muzyka klasyczna, filmowa i rozrywkowa.

kwi 19

poniedziałek, g. 20:00

Wydarzenie Online
kwi 30

piątek, g. 19:15

Gdańsk,
W tym roku przewędrujemy przez cały szereg różnych stylów i epok. Cykl zainicjuje występ Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Olivenses. W dalszej części można będzie usłyszeć pieśni z akompaniamentem fortepianu ( Julia Pruszak, Kamil Penkala, Karolina Dziwniel, Leszek Holec, Les Femmes) oraz średniowieczne i renesansowe pieśni i tańce. W programie znajdzie się także miejsce dla kompozycji filmowych (For Friends) oraz utworów z kręgu muzyki popularnej w autorskich opracowaniach na kwartet instrumentów dętych (Long Street Brass).

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Koncerty odbywają się w altanie Parku Oliwskiego w kolejne soboty lata, o godz.12:00. Inauguracja cyklu - 25 czerwca 2016 r. Na kolejne koncerty zapraszamy: 2 lipca, 9 lipca, 23 lipca, 30 lipca 6 i 13 sierpnia 2016 roku. Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

PROGRAM

Czytaj także