stat
Impreza już się odbyła

1 lipca wystartuje kolejna edycja "Letnich wieczorów u Mennonitów" odbywających się w sali koncertowej Cappelli Gedanensis przy ul. Menonitów 2a. Tegorocznymi gośćmi zespołu będą wybitni polscy i zagraniczni wokaliści oraz instrumentaliści, wśród których znajdą się również muzycy z Ukrainy. W trakcie upalnych letnich wieczorów wykonane zostaną m.in. kompozycje F. Chopina, H. Wieniawskiego, A. Piazzolli oraz wiele innej znakomitej muzyki.

lis 10

niedziela, g. 18:00

Gdańsk, ul. Menonitów 2a
Wstęp wolny
lis 23

sobota, g. 18:00

bilety 85 - 125 zł
Kup bilet
KONCERT INAUGURACYJNY
NUTKI ŻYDOWSKIE I NIE TYLKO
Anatoly Kogan, flet (Izrael)
Konstanty Wileński, fortepian

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Program K. Vilensky - Jewish Dances N5 (Sammys Freilach), N2 (Let's Be Happy)
B. Levenberg - Hassidic Scene (Kadish and Dance)
K. Vilensky - Jewish Sketch
L. Stein - Adagio for flute solo
F. Chopin - Valce As-dur op. 69,
N1 F. Chopin - Valce Des-dur op. 64,
N1 J. Povolotsky - Nigun for flute & piano
K. Vilensky - Jewish Dances N7 (Sherele),
N3 (Sher), N4 (Jewish Freilachs)
J. Povolotsky - Zemer Atzuv
A. Tsfasman - Unhappy meeting" for piano solo
K. Vilensky - Fantasy On The Themes By Gershwin
J .Bock - If I Were A Rich Man (concert treatment by K.Vilensky)

ANATOLY KOGAN flet (Izrael)

pochodzi ze sławnej muzycznej rodziny. Ojciec Anatolya, Siemion Kogan był słynnym tenorem opery Kijowskiej. Anatoly ukończył Akademię Muzyki w Kijowie, a następnie studia Podyplomowe. Jako solista Filharmonii Narodowej koncertował w wielu krajach, czestniczył w licznych festiwalach. Laureat szeregu światowych konkursów. Na swym koncie ma wiele nagrań radiowych i telewizyjnych. W 1990 roku wyemigrował do Izraela, gdzie szybko zaaklimatyzował się w tamtejszym środowisku muzycznym. Wysoką ocenę krytyków otrzymał wkrótce po pierwszym występie z Jerozolimską Orkiestrą Symfoniczną. Gazeta "HA-ARETZ" pisała: "Anatoly Kogan grał brylantowo, z lekkością którą wymaga muzyka Mozarta. Jego wirtuozowska gra demonstruje wspaniałe kontrolowanie oddechu i czystą artykulację".

KONSTANTY WILEŃSKI pianino
pochodzi z rodziny inteligencji kijowskiej o głębokich tradycjach muzycznych, goszczących
i koncertujących wybitnych przedstawicieli rosyjskiego i światowego życia muzycznego. Jego dziadek kompozytor Ilia Wileński był pierwszym dyrektorem Filharmonii w Kijowie i jednym z założycieli 3 teatrów dramatycznych. Panującą w tym domu twórczą artystycznie atmosferę pogłębiały spotkania, koncerty a nawet ćwiczenia takich słynnych muzyków jak Wladimir Horowitz i Henryk Neuhaus. W domu dziadka gościła znakomita, słynna amerykańska tancerka Isadora Duncan. Wychowany w duchu artystycznego klimatu domu rodzinnego Konstanty podjął naukę w Konserwatorium Kijowskim, które ukończył z wyróżnieniem.



Na wszystkie koncerty obowiązuje wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!